Jakie produkty wspomogą osoby niewidome w funkcjonowaniu na co dzień?

Kiedy osoba traci wzrok, może mieć trudności z poruszaniem się po domu lub wykonywaniem codziennych czynności. Na szczęście istnieją produkty, które mogą ułatwić życie osobom niewidomym. Poniżej przedstawiono niektóre z produktów, które mogą pomóc osobom niewidomym w codziennym funkcjonowaniu

Spośród jakich rodzajów artykułów dla niewidomych można wybierać?

Mówiące zegarki

Zegarki te mają dodatkowy przycisk, który umożliwia mówienie do nich i odtwarzanie głosu z głośnika zegarka. Jest to świetna pomoc dla osób niewidomych w odmierzaniu czasu, a także w uzyskiwaniu wskazówek, jeśli się gdzieś zgubimy. Co więcej, jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu czegoś w domu, możesz użyć mówiącego zegarka, aby poprosić o pomoc kogoś innego, bez konieczności wstawania i chodzenia po domu w poszukiwaniu tej osoby! O funkcjach takiego rozwiązania można się też dowiedzieć z następującej strony http://sklep.altix.pl/pl/.

Mówiące kalkulatory

Kalkulatory z funkcją mowy to kolejne przydatne narzędzie, które pomaga osobom niewidomym w wykonywaniu podstawowych obliczeń. Mogą z nich korzystać także osoby widzące, które chcą uzyskać szybkie odpowiedzi bez konieczności patrzenia na wyświetlacz kalkulatora!

Klawiatury brajlowskie

Klawiatury te pozwalają użytkownikom pisać za pomocą kropek brajlowskich zamiast liter drukowanych na klawiszach. Ucząc się pisania tą metodą (co wymaga pewnej wprawy), użytkownicy mogą znacznie zwiększyć szybkość pisania wiadomości lub innych dokumentów tekstowych na komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + osiemnaście =