Ogród i dom

Dbanie o zdrowie w swoim mieszkaniu

Dbanie o zdrowie w swoim mieszkaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy chcemy, aby nasz dom był miejscem, w którym możemy się zrelaksować, odprężyć i cieszyć. Ale jeśli nie zwracasz uwagi na pewne podstawowe kwestie związane z utrzymaniem domu, może on szybko stać się niezdrowym środowiskiem, które sprawi, że poczujesz się zestresowany i wyczerpany.

Dbanie o swoje zdrowie to obowiązek, który powinieneś potraktować poważnie. Ważne jest, abyś zadbał o siebie i członków swojej rodziny, a ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić.

Zainwestuj w wentylację

Jeśli mieszkasz w domu, który nie ma odpowiedniej wentylacji, może być trudno uzyskać świeże powietrze do domu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zwierzęta domowe lub dzieci, które są podatne na alergie lub astmę. Jeśli w Twoim domu nie działa filtrowanie powietrza i jest zbyt dużo wilgoci, może to spowodować rozwój pleśni, co może być niebezpieczne.

Regularnie wymieniaj filtry

Filtry w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych należy wymieniać regularnie – zwykle co miesiąc – aby utrzymać ich prawidłowe działanie. Wymieniaj również filtry w piecu raz w roku w ramach regularnej konserwacji systemu pieca; zapobiegnie to krążeniu kurzu w domu w sezonie grzewczym.

Starannie wybieraj środki czystości

Czytaj uważnie etykiety i unikaj produktów z ostrymi chemikaliami lub substancjami zapachowymi. Należy również unikać produktów zawierających wybielacze, amoniak lub chlor, ponieważ mogą one podrażniać drogi oddechowe i powodować inne problemy zdrowotne. Jeśli masz astmę lub alergię, wybieraj produkty hipoalergiczne i bezzapachowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*