Rynek budowlany

Jakie warunki należy spełnić aby zostać dekarzem?

Jakie warunki należy spełnić aby zostać dekarzem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekarze to profesjonalni pracownicy budowlani, którzy instalują, sprawdzają i naprawiają dachy. Mogą być również nazywani wykonawcami pokryć dachowych lub specjalistami od pokryć dachowych i pracują dla różnych firm.

Czym zajmują się dekarze?

Dekarze kontrolują i naprawiają dachy. Mogą również instalować nowe dachy, w zależności od poziomu doświadczenia. Dekarze muszą umieć czytać plany i przepisy bezpieczeństwa, a także identyfikować części dachu, takie jak wywietrzniki kalenicowe, obróbki blacharskie i kosze. Jeśli chcesz zostać jednym z nich, sprawdź stronę https://rekrutacja.kozow.eu/dekarz-blacharz/.

Jakie warunki musisz spełnić?

Minimalnym wymaganiem do zostania dekarzem jest ukończenie szkoły średniej, chociaż wielu pracodawców woli zatrudniać osoby, które ukończyły jakieś studia wyższe. Wielu dekarzy uczy się swojego fachu poprzez praktyki lub programy szkoleniowe w miejscu pracy, podczas gdy inni biorą udział w kursach oferowanych przez szkoły techniczne lub community colleges. W niektórych stanach można zostać licencjonowanym wykonawcą pokryć dachowych po zdaniu egzaminu administrowanego przez państwową komisję licencyjną. Przed przystąpieniem do egzaminu musisz mieć co najmniej pięć lat doświadczenia jako czeladnik lub mistrz dekarski.

Będziesz potrzebował czystego rekordu jazdy, jeśli prowadzisz samochód w celach zawodowych, a czasami również w miejscu pracy. Musisz być sprawny fizycznie, ponieważ możesz doświadczyć pewnego wysiłku fizycznego podczas pracy na dachach w różnych warunkach pogodowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*