Zdrowie i medycyna

Jak wygląda terapia małżeńska?

Jak wygląda terapia małżeńska?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele związków, w których partnerzy nie mogą sobie poradzić z licznymi problemami, takimi jak choćby nieustanne konflikty, wzajemne pretensje czy skrywane głęboko urazy. W tak trudnej sytuacji niezwykle sensownym rozwiązaniem jest tzw. terapia małżeńska. W gabinecie specjalisty osoby te uczą się bowiem od podstaw prawidłowej komunikacji oraz starają się lepiej zrozumieć drugą stronę. Bardzo często jest to tak naprawdę jedyna gwarancja dalszego trwania w związku. 

Wszystko sprowadza się do szczerej rozmowy 

Terapię małżeńską prowadzi zazwyczaj certyfikowany psychoterapeuta, posiadający dużą wiedzę i doświadczenie. W związku z tym z pewnością warto mu zaufać. Częstym powodem pojawienia się pary małżeńskiej w jego gabinecie są problemy alkoholowe jednego z partnerów, wzajemne niedogadywanie się w konkretnych sprawach lub w ogóle, opuszczenie domu przez dzieci, kłopoty psychiczne wynikające z dziecięcych doświadczeń (przemoc, alkoholizm) czy pogoń za karierą.

Omawiana terapia polega przede wszystkim na szczerej rozmowie ze specjalistą, który stara się dotrzeć do źródła problemu i znaleźć sensowny sposób na jego rozwiązanie. W trakcie poszczególnych sesji są ustalane różnorodne cele i podejmowane wszelkie możliwe interwencje terapeutyczne. Na przykład w sytuacji, gdy para ma problem z brakiem czasu dla siebie, zalecane jest wyjście na wspólną kolację czy koncert przynajmniej raz w tygodniu. Co istotne, wykorzystywane przez psychologa techniki są w pełni bezpieczne, bo priorytetem jest dla niego dobro pacjentów. Dla tych osób, które poszukiwałyby specjalistycznego wsparcia w takiej formie, mogą one skorzystać z usług jednego z ośrodka oferującego profesjonalną psychoterapię par np. https://osrodek-centrum.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*