Zdrowie i medycyna

Pierwsze kroki na siłowni – kilka przydatnych porad

Pierwsze kroki na siłowni – kilka przydatnych porad
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu ludzi postanawia sobie, że z nadejściem nowego roku zaczną chodzić na siłownię. Niestety zazwyczaj zapału wystarcza na zakup stylowych ubrań do ćwiczeń, karnetu i 1-2 wizyty na sali z maszynami treningowymi. Aby w tym razem wytrwać w swoich założeniach, postaw na metodę małych kroczków. Nie rzucaj się od razu na wielkie ciężary lub bardzo intensywny zestaw ćwiczeń kardio. Przede wszystkim wybierz siłownię, która jest blisko Twojego domu. Dzięki temu pozbędziesz się wymówki w postaci zbyt długiego czasu dojazdów. Jeśli czujesz, że sam nie podołasz wyzwaniu, zaproś do współpracy profesjonalnego trenera, który będzie Cię motywował do działania.

Pierwszy krok jest najtrudniejszy

Zanim wybierzesz siłownię, zapoznaj się dokładnie z jej ofertą. Np. na stronie https://mindyourbody.pl/ znajdziesz wszystkie usługi, które może zaproponować klub fitness. Nie kupuj od razu karnetu, najpierw idź zobaczyć, czy dane miejsce Ci się podoba. Musisz się tam czuć swobodnie i komfortowo.

Wiele siłowni oferuje pierwszy trening za darmo. Pamiętaj też, że w czasie ćwiczeń nikt nie będzie oceniał Twojego wyglądu, więc skup się na wyznaczonym celu. Pośród maszyn postaraj się znaleźć tę, na której ćwiczenia sprawiają największą przyjemność. Jeśli nie wiesz jak używać konkretnego sprzętu, poproś o pomoc obsługę obiektu. Gdy siłownia przypadnie Ci do gustu, treningi zaczną dawać radość, a gdy w lustrze zobaczysz pierwsze efekty, sam będziesz chciał wrócić na salę, by przełamywać swoje kolejne słabości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*