Zdrowie i medycyna

Jak skutecznie można leczyć trądzik?

Jak skutecznie można leczyć trądzik?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niedoskonałości skóry takie jak nadmierne przetłuszczanie się cery, zaskórniki, ropne nacieki, grudki i wypryski często świadczą o trądziku. Ta popularna choroba skóry ma wiele odmian, więc jeśli chce się z nią skutecznie walczyć, trzeba zastanowić się, z jakim rodzajem ma się do czynienia. To determinuje sposób działania, gdyż na przykład trądzik młodzieńczy jest wynikiem głównie burzy hormonów, zaś dorosłych – skutkiem stresu lub niewłaściwej pielęgnacji.

Dbałość o skórę to podstawa

Na powstawanie zmian trądzikowych ma wpływ wiele czynników, także zła dieta, ale bezsprzecznie kluczem do zachowania zdrowej i pięknej cery jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważne jest staranne oczyszczanie, złuszczanie skóry oraz stosowanie kosmetyków pielęgnujących. Można wybrać preparaty przeznaczone specjalnie do cery tego rodzaju, na przykład z linii ROSACURE, które dobrze odpowiadają na potrzeby takiej skóry, działając antybakteryjnie i kojąc zmiany.

Jednocześnie nie można zapominać, że nawet taka skóra potrzebuje nawilżenia, również wtedy, gdy nadmiernie się przetłuszcza. Zjawisko to może zresztą świadczyć, że skóra broni się przed nadmiernym wysuszeniem właśnie nadprodukcją łoju. Zahamować to pomoże między innymi krem z mocznikiem SYNCHROUREA, który silnie nawilża skórę. Zmiękcza ją też, dzięki czemu nie dochodzi do rogowacenia ujść gruczołów łojowych – jest to jedna z najważniejszych przyczyn powstawania niedoskonałości. Tak pielęgnowana cera z pewnością będzie od nich wolna i piękna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*