Ogród i dom

Meble do relaksu w ogrodzie

Meble do relaksu w ogrodzie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepły wiosenny lub letni dzień to idealny czas na to, aby spędzić go na odpoczynku w ogrodzie. Do tego jednak potrzebne są meble. Jaki rodzaj wyposażenia najlepiej sprawdzi się w ogrodzie? Jakie sprzęty kupić i czym kierować się podczas ich wyboru?

Z jakiego materiału wybrać meble do ogrodu?

Ogrodowe meble do relaksu produkowane są z plastiku, wikliny, metali, drewna, oraz połączeń tych materiałów. Dużą trwałością odznaczają się te wykonane z metali. Są one solidne i zabezpieczane specjalną farbą antykorozyjną. Z tego materiału wykonuje się między innymi huśtawki i leżaki ogrodowe. Z kolei rattanowe i wiklinowe bardzo często, łączy się z drewnem lub metalem. Sprzęty wiklinowe są mało odporne na niekorzystne warunki pogodowe, dlatego bezpieczniej jest ustawiać je pod zadaszonymi tarasami.

Dużo bardziej odporne na zniszczenia są przedmioty wykonane z technorattanu. Z tego materiału produkuje się najczęściej wygodne komplety ogrodowe, dostępne na przykład w sklepie https://www.edomator.pl/. Są one ręcznie wyplatane i idealnie imitują naturalny rattan, z tą różnicą, że są od niego znacznie trwalsze. Pod wpływem promieni słonecznych nie płowieją, nie pękają przy minusowych temperaturach, są lekkie i wygodne do przenoszenia. Inaczej jest z drewnianymi, które wymagają co jakiś czas zabiegów konserwacyjnych. Z tego materiału dość często produkuje się różnego rodzaju ławki i stoły. 

Planując zakup mebli ogrodowych do relaksu, warto zastanowić się z czego mają być wykonane. Opłaci się sprawdzić, co będzie pożądane ze względów praktycznych, a co z estetycznych, bowiem styl powinien być dopasowany do całościowego charakteru ogrodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*