Życie codzienne

Elektrostymulator – kiedy warto po niego sięgnąć?

Elektrostymulator – kiedy warto po niego sięgnąć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektrostymulacja jest jedną z form terapii, której celem jest pobudzenie oraz usprawnienie nerwów i mięśni. Z urządzenia, jakim jest elektrostymulator, możemy korzystać nie tylko w gabinetach rehabilitacyjnych, lecz także w swoim domu. W jakich sytuacjach warto sięgnąć po to urządzenie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

W jakim celu stosować elektrostymulator?

Zabieg elektrostymulacji przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Jego elektrody mocowane są na ciele pacjenta w określonych punktach motorycznych, czyli w tych miejscach, w których nerwy wnikają do mięśnia. Elektrody trzymają się za pomocą specjalnych opasek. Po uruchomieniu urządzenia powstaje prąd o niskiej częstotliwości, który ma za zadanie wywołać skurcz mięśni. Jest on podobny do tego, który pojawia się w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych.

W sklepach z profesjonalnym sprzętem sportowym, takim jak na witrynie https://fitcast.pl/kategoria-produktu/elektrostymulatory/, znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju urządzeń. Powinny po nie sięgnąć przede wszystkim te osoby, które zmagają się z bólami różnych partii ciała. Urządzenie jest niezwykle skuteczne w walce m.in. z rwą kulszową czy dyskopatią. Pomoże również w walce z artretyzmem, bólami reumatycznymi, a nawet z zapaleniem i uszkodzeniem nerwów obwodowych. Sprawdzi się także w przypadku tych osób, które chcą modelować swoją sylwetkę i usunąć zbędną tkankę tłuszczową. Jest pomocne w walce z cellulitem, a także może przyspieszyć produkcję kolagenu i elastyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*