Jaką specjalistyczną aparaturę stosuje się w leczeniu bezdechu sennego?

Każdy wie, jak bardzo istotny jest zdrowy sen, aby móc sprawnie funkcjonować w ciągu dnia. Czasami jednak dochodzi do jego zaburzeń w wyniku bezdechu sennego. Najczęściej z problemem tym borykają się mężczyźni po 40, otyli, z krótką i grubą szyją. Schorzenie to, które na początku może się wydawać mało poważne, nieleczone prowadzi do skomplikowanych chorób. Do najczęstszych powikłań należą udary mózgu, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, a nawet zawał. 

Współczesne technika jako pomoc w nocnych dolegliwościach

Czasami farmakologia nie wystarcza w leczeniu bezdechu sennego. Wtedy w zwalczaniu dolegliwości stosuje się operacje chirurgiczne oraz specjalną aparaturę medyczną, taką jak prezentowaną przez poniższą witrynę internetową https://autocpap.pl/kategoria-produktu/maski-cpap, czyli taką która pozwoli zdrowo i regularnie oddychać w czasie nocnego odpoczynku. W przypadku osób otyłych wskazana jest również normalizacja wagi.

Maska CPAP na zdrowy sen

Do najczęściej stosowanych rozwiązań technicznych stosowanych w problemach z chrapaniem należą maski CPAP, BiPAP. Są to urządzenia, które podczas snu przez nos lub przez nos i usta wtłaczają do płuc powietrze pod wysokim ciśnieniem. Zapobiega to zapadaniu się gardła i powodowaniu chrapania. Metoda ta przynosi efekty podczas długotrwałego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =