Hobby - Relaks - Wypoczynek

Gry logiczne i zabawy, w które warto wciągnąć swoje dziecko

Gry logiczne i zabawy, w które warto wciągnąć swoje dziecko
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry logiczne to świetny sposób na zaangażowanie dziecka w proces nauki. Niektóre z tych gier są zaprojektowane specjalnie, aby pomóc dzieciom z trudnościami w nauce, podczas gdy inne są po prostu przeznaczone do zabawy. Gry logiczne mają zdolność do stymulowania aktywności mózgu i utrzymywania dzieci w aktywności, która utrzymuje ich umysły aktywne.

Niektóre gry logiczne mogą być odtwarzane online, podczas gdy inne są dostępne jako programy do pobrania na komputer lub smartfon. Można również znaleźć wiele gier logicznych w lokalnym sklepie z zabawkami lub bibliotece. Istnieje też opcja sprowadzenia ich ze strony dobrze zaopatrzonych sklepów, takich jak https://skleprozmaitosci.pl/kostki-rubika, gdzie można nabyć profesjonalne kostki Rubika i inne łamigłówki, układanki logiczne czy właśnie kostki.

Gry logiczne dla osób z trudnościami w uczeniu się

Istnieje wiele różnych rodzajów trudności w uczeniu się, ale większość z nich obejmuje problemy z czytaniem i zrozumieniem lub umiejętności pisania. Do najczęstszych rodzajów trudności w uczeniu się należą:

Dysleksja

To zaburzenie wpływa na to, jak ludzie czytają i rozumieją słowa pisane. Szacuje się, że około 10 procent wszystkich ludzi ma dysleksję.

Dysgrafia 

To zaburzenie wpływa na sposób zapisywania słów na papierze lub wpisywania ich do komputera.

Dyskalkulia

Zaburzenie to charakteryzuje się trudnościami w rozumieniu liczb i pojęć matematycznych, takich jak ułamki lub części dziesiętne (np. dwie trzecie). Osoby z dyskalkulią mogą mieć również problemy z rozwiązywaniem prostych problemów słownych dotyczących liczb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*