Hobby - Relaks - Wypoczynek

Cykliczne wydarzenia w Łodzi, na których warto być

Cykliczne wydarzenia w Łodzi, na których warto być
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Imprezy odbywające się cyklicznie w Łodzi to nierozłączny element tamtejszego życia kulturalnego. W większości są to wydarzenia z dziedziny, filmu, muzyki, sztuki i teatru, szczycące się ogromną renomą i cieszące się niezwykłą popularnością – zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Niektóre z tych imprez mają nawet charakter międzynarodowy. Jeśli zamierzamy uczestniczyć w którejkolwiek z nich, powinniśmy koniecznie zainteresować się noclegiem w Łodzi co najmniej miesiąc przed terminem, gdyż obłożenie w hotelach i innych obiektach jest zazwyczaj ogromne. 

Festiwale filmowe i muzyczne znane nie tylko w Polsce

Do Łodzi warto się wybrać przede wszystkim na festiwale filmowe. Najważniejszym jest zdecydowanie Transatlantyk Festiwal, w trakcie którego prezentowane są wybitne dzieła filmowe stworzone zarówno przez legendarnych, jak i zupełnie nowych twórców. Co istotne, na imprezie tej odbywają się również koncerty muzyczne i dyskusje na ważkie tematy społeczne. Na uwagę zasługuje ponadto Cinergia Festival, poświęcony w całości twórczości filmowców z kontynentu europejskiego. W jego programie przewidziane są nie tylko seanse, ale i spotkania z aktorami oraz reżyserami.

Pozostałe niezwykle interesujące wydarzenia w Łodzi z pogranicza różnych dziedzin sztuki to m.in.: Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light, Fotofestiwal, Łódź Design Festival, Łódź Disco Fest, SoundEdit (Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych), a także Festiwal Komiksu i Gier. Z kolei do najbardziej popularnych imprez cyklicznych o charakterze sportowym zaliczamy: Orlen Cup (mityng lekkoatletyczny), Liga Światowa (siatkówka), Bieg Ulicą Piotrkowską, Doz Maraton Łódź oraz Super Enduro (wyścigi motocyklowe). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o Letniej Akademii Jazzu, Festiwalu Szkół Teatralnych, Międzynarodowych Warsztatach Folklorystycznych, Festiwalu Czterech Kultur i Igrzyskach Wolności. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*