Hobby - Relaks - Wypoczynek

Uczymy dziecko jeździć na rowerze i rolkach

Uczymy dziecko jeździć na rowerze i rolkach
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli mamy dość patrzenia jak dziecko spogląda w ekran telewizora w poszukiwaniu kolejnej bajki lub uważamy, iż spędza zbyt wiele czasu w domu, to warto zaprowadzić je na dwór i nauczyć jeżdżenia na rowerze lub rolkach. Gdy opanuje już te umiejętności, to samo będzie nalegało na wyjście na świeże powietrze, bowiem najmłodsi uwielbiają ruch.

W jakim wieku należy rozpocząć naukę?

Nauka jazdy na rowerze spoczywa z reguły na barkach rodziców, którzy mogą zaangażować do tego dzieci już w wieku kilku lat. Wiele zależy od tego, jak szybko młoda osoba zaabsorbuje poczucie równowagi i wzrośnie u niej koordynacja ruchowa. Zależnie od tego niektóre dzieci mogą opanować tę sztukę już w wieku trzech lat, ale zdarzy się i sytuacja, gdzie sześcio lub siedmiolatek będzie miał pewne problemy. Nie ma w tym nic dziwnego i należy uzbroić się w cierpliwość, by nie zniechęcać dziecka do nauki. W przypadku rolek wyznaje się przeważnie zasadę, iż pierwsze lekcje warto zaserwować w chwili, gdy dziecko opanuje już samodzielną jazdę na rowerku. Można wtedy kupić specjalne rolki dla dzieci do nauki jazdy, które ułatwią nieco całą sprawę.

O co należy zadbać?

Podstawą jest oczywiście bezpieczeństwo, a do tego bardzo przydatny będzie kask oraz ochraniacze, które uchronią przed urazami w razie upadków. Te z kolei są nieodzowną częścią nauki. Rower musi być odpowiednio przystosowany pod kątem wysokości poszczególnych elementów i wygody użytkowania, więc w razie czego warto sięgnąć po części zamienne do rowerków dziecięcych (kup je tu: https://www.runo.sklep.pl/121-czesci-zamienne-do-rowerkow-dzieciecych). Są one łatwe w montażu, a zapewnią najmłodszym odpowiedni komfort. Sama nauka tradycyjnie powinna się już opierać na metodzie prób i błędów – istotne jest to, by na początku dokładnie pokazać to, jak powinno się ustawiać ciało i jakie ruchy wykonywać. W przypadku roweru trzeba również wyjaśnić, jak działają poszczególne elementy, w szczególności takie jak hamulce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*