Życie codzienne

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdej strony staramy się o to, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszym dzieciom. Staramy się o dobór odpowiednich składników, które zawierają najlepsze właściwości pokarmowe, dbamy o bezpieczne zabawki i środki do kąpania. Istotne jest również pranie dziecięcych zabawek, pajacyków, kocyków i pieluch.

Jak i w czym prać ubranka dla niemowląt ? Na, co zwracać szczególną uwagę? Czym kierować się podczas wyboru środków chemicznych? Odpowiedzi na te pytania, przeczytacie w naszym krótkim poradniku. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po pierwsze: jeżeli mamy do czynienia z noworodkiem, powinniśmy prać rzeczy osobno. Bez ubrań innych domowników, aby zapewnić jak najlepszą dbałość o higienę.

Po drugie: dobierz odpowiednią temperaturę prania. Początkowa temperatura powinna wynosić 90 stopni C. Z wiekiem możemy ją zmieniać tzn. zaniżać. Warto ustawić dodatkowe płukanie, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się resztek piany.

Po trzecie: dzieci od małego są bardzo wrażliwe na alergeny, dlatego należy wybierać takie środki piorące, które nie mają w swoim składzie związków chemicznych.

Po czwarte: czytaj metki! Każde ubranko oraz inne rzeczy przystosowane dla dzieci, zawierają szczegółowe informacje dotyczące prania. Pajacyki niemowlęce, ręczniki, kocyki, sukienki oraz śpioszki. Pranie niektórych z tych rzeczy może się różnić, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jakie zalecenia podaje nam producent.
Coraz częściej rodzice decydują się na zakup pralek antyalergicznych, które dodatkowo chronią niemowlaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*