Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?

Z każdej strony staramy się o to, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszym dzieciom. Staramy się o dobór odpowiednich składników, które zawierają najlepsze właściwości pokarmowe, dbamy o bezpieczne zabawki i środki do kąpania. Istotne jest również pranie dziecięcych zabawek, pajacyków, kocyków i pieluch.

Jak i w czym prać ubranka dla niemowląt ? Na, co zwracać szczególną uwagę? Czym kierować się podczas wyboru środków chemicznych? Odpowiedzi na te pytania, przeczytacie w naszym krótkim poradniku. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po pierwsze: jeżeli mamy do czynienia z noworodkiem, powinniśmy prać rzeczy osobno. Bez ubrań innych domowników, aby zapewnić jak najlepszą dbałość o higienę.

Po drugie: dobierz odpowiednią temperaturę prania. Początkowa temperatura powinna wynosić 90 stopni C. Z wiekiem możemy ją zmieniać tzn. zaniżać. Warto ustawić dodatkowe płukanie, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się resztek piany.

Po trzecie: dzieci od małego są bardzo wrażliwe na alergeny, dlatego należy wybierać takie środki piorące, które nie mają w swoim składzie związków chemicznych.

Po czwarte: czytaj metki! Każde ubranko oraz inne rzeczy przystosowane dla dzieci, zawierają szczegółowe informacje dotyczące prania. Pajacyki niemowlęce, ręczniki, kocyki, sukienki oraz śpioszki. Pranie niektórych z tych rzeczy może się różnić, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jakie zalecenia podaje nam producent.
Coraz częściej rodzice decydują się na zakup pralek antyalergicznych, które dodatkowo chronią niemowlaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 1 =