Zdrowie i medycyna

Trener personalny, czyli indywidualne podejście do klienta w zakresie treningu

Trener personalny, czyli indywidualne podejście do klienta w zakresie treningu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Treningi personalne to indywidualna współpraca z przeszkolonym i doświadczonym trenerem, która cieszy się wysokimi wynikami sportowymi. Oznacza to, że osoba decydująca się na taką współpracę prowadzona jest przez wybrany okres czasu, przy czym wszystkie ćwiczenia i aktywności dobierane są do oczekiwań i możliwości tej osoby. To najefektywniejsza forma ćwiczeń i jednocześnie bezpieczna. Trener przeprowadza wcześniej wywiad i dopasowuje ćwiczenia do ewentualnych chorób ćwiczącego.

Zalety treningów personalnych

Trener personalny podchodzi do każdego podopiecznego w sposób indywidualny i kompleksowy. Cały plan treningowy dostosowany jest do tej osoby i modyfikowany wraz z jej postępami treningowymi. Sprawia to, że rezultaty ćwiczeń są szybko widoczne i pozyskiwane w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia. Głównymi zaletami treningów personalnych są nie tylko bezpieczeństwo i efektywność, ale również:

-dopasowanie ćwiczeń do własnych potrzeb i umiejętności,

-szybka korekta popełnianych błędów, np. podczas przyjmowania pozycji wyjściowych do ćwiczeń,

-dopasowanie krótko- i długoterminowych celów, do których dąży się pod okiem specjalisty (dodatkowa motywacja),

-profesjonalne monitorowanie efektów,

-możliwość konsultacji z trenerem w sprawie planu żywieniowego i suplementacyjnego.

Trener personalny jest osobą posiadającą sporą wiedzę z zakresu nie tylko aktywności ruchowej, ale i anatomii czy fizjologii. Może doradzić wiele rzeczy i potrafi wysłuchać w cięższych chwilach. Na treningi personalne mogą wybrać się także specyficzne grupy osób, np. kobiety w ciąży, seniorzy czy osoby otyłe. Wówczas plan treningowy dostosowany jest do aktualnego stanu takiej osoby i bierze pod uwagę np. przyjmowane leki.

Czy warto korzystać z treningów personalnych?

Z pewnością warto chociaż raz w życiu wybrać się na taki trening, żeby zobaczyć jak on wygląda. Zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyliśmy lub mamy problem z prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Pod obserwacją trenera nauczymy się poprawnych wzorców ruchowych oraz sposobów korzystania z urządzeń na siłowni, które często dla wielu osób pozostają zagadką. Ćwiczmy pod okiem specjalisty, np. z https://trenerpersonalnypoznan.com.pl i cieszmy się wymarzoną sylwetką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*