Hobby - Relaks - Wypoczynek

Pyszne sushi – co trzeba kupić, żeby wykonać je samodzielnie?

Pyszne sushi – co trzeba kupić, żeby wykonać je samodzielnie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju ogromną popularnością cieszy się od wielu lat kuchnia japońska. Ludzie zajadają się w szczególności sushi – potrawą z gotowanego ryżu i rozmaitych, przeważnie surowych dodatków zawiniętych w nori, czyli kawałek zasuszonego i sprasowanego wodorostu. Niestety w restauracjach potrawa ta kosztuje zazwyczaj bardzo dużo, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest jej samodzielne przygotowanie w domowym zaciszu. Wystarczy zaopatrzyć się w szereg niezbędnych składników, które zostaną wymienione w dalszej części artykułu.

Duża dowolność w komponowaniu

Jeśli zamierzamy sami zrobić sushi, to w pierwszej kolejności powinniśmy oczywiście zakupić wysokiej jakości ryż średnioziarnisty (musi doskonale się kleić). Znajdziemy go bez żadnego problemu pod adresem internetowym: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/ryz-do-sushi-oishii-1kg/. Trzeba go najpierw przepłukać kilkakrotnie chłodną wodą, a później gotować na niewielkim ogniu przez co najmniej 15 minut. Nie zapomnijmy o całkowitym ostudzeniu ryżu, bo w znacznym stopniu ułatwi to klejenie poszczególnych rolek.

Drugi wymagany element to ryba – godny polecenia jest zwłaszcza świeży łosoś morski, ewentualnie tuńczyk albo karmazyn. Filety kroimy na wąskie plasterki i delikatnie solimy. Można je również z powodzeniem zamarynować bądź uwędzić na grillu. Nie obejdzie się ponadto bez maty bambusowej do rolowania, sosu sojowego oraz cienkich glonów, sprzedawanych w opakowaniu po kilkadziesiąt sztuk. Oto pozostałe produkty, które dobieramy wedle uznania:

  • ostre wasabi w tubce albo proszku
  • marynowany imbir pocięty w plasterki
  • określone owoce i warzywa – np. awokado, rzepa, zielony ogórek, sałata karbowana, sałata fioletowa
  • czarny sezam
  • ocet ryżowy
  • sól i cukier

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*