Hobby - Relaks - Wypoczynek

Dlaczego wino jest zdrowe? Ile powinniśmy go spożywać?

Dlaczego wino jest zdrowe? Ile powinniśmy go spożywać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wino w odpowiedniej, zalecanej ilości jest zdrowym alkoholem. Jest niskokaloryczne i zawiera dużo antyoksydantów.

Przyjemność z troską o serce

Osoby pijące umiarkowanie (np. kieliszek dziennie) są mniej narażone na rozwój chorób serca lub cukrzycy w porównaniu z osobami niepijącymi, lub pijącymi dużo. Wykazano, że wino poprawia stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego, a być może nawet zmniejsza ryzyko demencji.

Wino może również pomóc kontrolować ciśnienie krwi, obniżyć poziom cholesterolu i chronić przed niektórymi rodzajami raka, takimi jak rak przełyku i rak piersi.

Należy zwrócić uwagę na jakość wybieranego wina

Wino jest produkowane z winogron, które są bogate w przeciwutleniacze i inne składniki odżywcze, które mogą pomóc w walce z chorobami. Zawiera również resweratrol, który, jak wykazano, zmniejsza stan zapalny i zwalcza raka.

Wino https://modernwineclub.pl/ nie jest pozbawione kalorii, ale badania wykazały, że osoby pijące umiarkowanie utrzymują niższą wagę ciała w przeciwieństwie do osób, które są niepijące.

Ważne jest, aby zauważyć, że nie wszystkie wina są tworzone równe. Niektóre wina zawierają dodane cukry i inne składniki, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Więc kiedy wybierasz wino w sklepie lub restauracji, upewnij się, że wybierasz właściwy rodzaj!

Musimy o tym pamiętać!

Alkohol w winie może być dobry dla Twojego zdrowia, jeśli pijesz go z umiarem. Kluczem jest picie z umiarem, co oznacza do jednego drinka dziennie dla kobiet i dwóch drinków dziennie dla mężczyzn. Dotyczy to również innych napojów alkoholowych, takich jak piwo, likier, a nawet napoje spirytusowe, takie jak whisky czy wódka.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*