Lekarz kardiolog – jakimi problemy diagnozuje?

Choroby układu krążenia są przyczyną numer jeden zgonów na całym świecie, dlatego ważne jest, aby znaleźć kardiologa, który zapewni Ci doskonałą opiekę nad zdrowiem serca. Kardiologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zapobieganiem, diagnozowaniem, leczeniem i rehabilitacją zaburzeń, które wpływają na serce i naczynia krwionośne.

Kardiolodzy leczą wszystkie rodzaje chorób serca, w tym:

Choroba wieńcowa

Jest to stan, w którym płytka nazębna gromadzi się w tętnicach, powodując ich zwężenie i zmniejszenie przepływu krwi do mięśnia sercowego. W wyniku tego może wystąpić ból w klatce piersiowej lub duszności podczas ćwiczeń lub w stanie spoczynku. Nieleczona choroba wieńcowa może być przyczyną zawału serca i innych poważnych powikłań.

Zastoinowa niewydolność serca 

Stan ten występuje, gdy serce nie jest w stanie pompować wystarczającej ilości krwi, aby zaspokoić potrzeby narządów i tkanek organizmu. Organizm kompensuje to wysyłając więcej krwi do płuc i nóg, powodując obrzęki w tych obszarach.

Zaburzenia zastawek serca

Serce ma cztery zastawki, które regulują przepływ krwi przez komory i z serca do odchodzących od niego tętnic. Zastawki otwierają się w różnym czasie podczas każdego uderzenia serca, dzięki czemu krew płynnie przepływa przez komory, nie zatrzymując się w żadnym miejscu na swojej drodze. U niektórych osób problem z jedną lub kilkoma zastawkami powoduje, że przeciekają one lub zamykają się zbyt wcześnie podczas każdego uderzenia serca – nazywa się to niedomykalnością zastawek.

Jeśli chcesz skorzystać z jego wiedzy, to kardiolog Bielsko, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 2 =