Rynek budowlany

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt budowlany

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt budowlany
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żuraw budowlany to podstawowe urządzenie, ułatwiające i przyspieszające wykonanie ciężkich robót budowlanych. Poszukując odpowiednich sprzętów, należy zwrócić szczególną uwagę na takie parametry jak udźwig oraz wysokość podnoszenia ciężaru. Każdy użytkownik powinien najpierw zorientować się, jaką funkcję powinien spełniać nabywany żuraw budowlany. Wyróżnia się je samojezdne oraz wieżowe (stacjonarne).

Żurawie samojezdne

Nazywane są kołowymi i mogą się przemieszczać po placu budowy oraz drogach publicznego użytku. Używa się ich wszędzie tam, gdzie niezbędna jest mobilność do różnych miejsc na terenie budowy oraz obsługa pracowników w różnych częściach placu budowy. Ich wadą jest ograniczony zasięg. Co prawda dostępne są żurawie samojezdne o bardzo dużym zasięgu, jednak ich koszt znacznie przewyższa wynajem czy zakup żurawia stacjonarnego.

Żurawie wieżowe

Urządzenia te nie mają możliwości przemieszczania się, a koszt ich montażu i demontażu jest dość wysoki. Jednak posiadają wiele zalet: duży zasięg pracy, nie wymagają układania dróg technologicznych do użytku oraz generują niskie koszty obsługi (za roboczogodzinę). Zwykle używa się ich na dużych placach budowy, ale coraz bardziej popularne stają się też mniejsze wersje (stosowane np. przy budowach domów jednorodzinnych).

Wybór odpowiedniego sprzętu powinien być dobrze przeanalizowany oraz podejmowany przez doświadczonego inżyniera budowlanego. Szczególnie ma to znaczenie przy żurawiach stacjonarnych, gdzie ewentualna pomyłka (co do zasięgu lub udźwigu) może sporo kosztować. Przykładową firmą, która oferuje żurawie budowlane jest https://corleonis.pl/transport/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*