Hobby - Relaks - Wypoczynek

Jaki sprzęt do palenia wyrobów tytoniowych, można wyróżnić na rynku?

Jaki sprzęt do palenia wyrobów tytoniowych, można wyróżnić na rynku?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Palenie tytoniu to dla wielu osób sposób na rozładowanie stresu, którego w życiu współczesnego człowieka nie brakuje. Zaciąganie się aromatycznym dymem skutecznie uspokaja układ nerwowy, pozwala się bardziej skupić się na pracy i obowiązkach. Chociaż najbardziej powszechne jest palenie tytoniu zawiniętego w papierową bibułkę, można to robić również na inne sposoby.

Lufka o różnych kształtach

Rosnące ceny papierosów sprawiają, że coraz więcej palaczy rezygnuje z kupowania wyrobów oferowanych przez koncerny tytoniowe. Alternatywnym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie skrętów z wysokiej jakości suszu. Coraz bardziej powszechne staje się także korzystanie z różnego rodzaju urządzeń do palenia. Jednym z nich jest lufka wykonana ze szkła, metalu lub drewna. Żeby móc cieszyć się czystym aromatem tytoniu wystarczy nabić lufkę zmielonym suszem, podpalić i powoli wciągać dym do płuc. W sprzedaży dostępnych jest wiele tego rodzaju produktów do palenia różniących się między sobą wyglądem, kształtem oraz ceną. Najprostsze lufki kosztują kilkadziesiąt złotych. Za droższe modele wykonane z borokrzemianowego szkła odpornego na wysokie temperatury trzeba zapłacić niespełna sto złotych.

Bongo, czyli fajka wodna

Osoby, które lubią się odprężyć i zrelaksować podczas palenia, chętnie sięgają po bonga nazywane również fajkami wodnymi. Klasyczny sprzęt wykonany jest ze szkła. W sprzedaży znaleźć można jednak także nowoczesne modele z silikonu oraz akrylu. Miłośnicy palenia fajki wodnej podkreślają jej zalety. W tego rodzaju urządzeniach woda pełni funkcję filtra, który zatrzymuje toksyny powstające podczas spalania suszu, co sprawia, że palacz wdycha czysty i pozbawiony szkodliwych substancji aromat. Dodatkowo dym podczas wodnego filtrowania ulega ochłodzeniu, przez co nie podrażnia gardła i dróg oddechowych. Tradycyjne bongo swym wyglądem przypomina nieco odwrócony wazon. W dobrych sklepach z artykułami tytoniowymi znaleźć można jednak również wiele produktów o innych kształtach. Koszt nabycia fajki wodnej nie jest duży. Najprostsze modele kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Osoby, które szukają najwyższej jakości designerskich produktów, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych.

Waporyzacja suszu

Nowoczesnym urządzeniem wykorzystywanym do palenia wyrobów tytoniowych jest vaporizer. Urządzenie to wykorzystywane jest zarówno do celów rekreacyjnych, jak i medycznych. Istota działania vaporizerów polega na podgrzewaniu suszu do momentu, aż zacznie on wydzielać zawarty w sobie aromat. Dzięki temu, że susz nie jest spalany, nie dochodzi do powstawania dymu zawierającego szkodliwe substancje. Inhalacja za pomocą tego rodzaju sprzętu jest uznawana za bardzo bezpieczną, dlatego korzysta z niej coraz więcej osób. W sprzedaży dostępne są vaporizery stacjonarne i przenośne. Za średniej klasy sprzęt trzeba zapłacić pomiędzy 300-600 złotych. Zakup najwyższej jakości amerykańskiego vaporizera stacjonarnego wyposażonego w konwekcyjny system grzewczy, będzie wiązał się z wydatkiem sięgającym dwóch tysięcy złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*