Życie codzienne

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać, by złożyć hołd zmarłemu?

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać, by złożyć hołd zmarłemu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać, by złożyć hołd zmarłemu? To jedno z najczęstszych pytań, które zadają sobie bliscy zmarłej niedawno osoby. Odpowiedź może wydawać się jednak o wiele prostsza, niż  mogłoby się początkowo wydawać. Najważniejsze jest aby kwiaty te pasowały do charakteru osoby, którą żegnamy. Może były jakieś konkretne, które nasz bliski cenił przez całe życie? Może miał swój ulubiony kolor, którym otaczał się na co dzień? A może po prostu, któryś kwiat najbardziej się nam, z nim kojarzy? Najważniejsze jest, aby nie wpaść w pułapkę, myślenia o tym czy wiązanka spodoba się innym. Tego co sobie o niej pomyślą. Wiązanka ma być naszym pożegnaniem ze zmarłym i tylko tak należy ją traktować.

Najczęściej stosowane kwiaty

Najczęściej wybierane kwiaty to te o głębokiej symbolice takie jak chryzantemy czyli symbol pożegnania, hortensje symbolizujące wdzięczność i przywiązanie międzyludzkie czy goździki, które to w zależności od koloru symbolizować mogą całą paletę uczuć od białych symbolizujących miłość, przez różowe  będącą oznaką pamięci aż do czerwone, które są swego rodzaju hołdem. Coraz popularniejsze stają się także mieczyki, róże, lilie oraz kalie.

Forma także ma znaczenie

Jako najpopularniejsze przyjmuje się wieńce pogrzebowe Kraków jest miastem, gdzie można się zaopatrzyć w kwiaty pogrzebowe. Wśród wieńców najpopularniejsze są te w kształcie koła, serca lub elipsy. Coraz częściej dalsza rodzina oraz znajomi wybierają także wiązanki a nawet bukiety. Wiele zależy tutaj od indywidualnego podejścia oraz zasobności portfela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*