Życie codzienne

Jak się uczyć poprzez zabawę?

Jak się uczyć poprzez zabawę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy rozwój dziecka jest dla rodzica jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Zależy nam nie tylko na zdrowiu i fizycznym rozwoju pociech, ale także na tym by rozwijały się intelektualnie. Czasem jednak nie jest łatwo zachęcić dzieci do wytrwałej nauki. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

Jak zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy?

Wiadomo nie od dziś, że ulubionym zajęciem kilkulatków jest zabawa. Szukajmy takich zabaw, które rozwijają, pobudzają do myślenia, pozwalają na zdobycie wiedzy i utrwalają ją.

Jednym z takich sposobów są gry planszowe. Dzieci lubią takie gry, zwłaszcza kiedy w zabawie bierze udział większa ilość graczy a w szczególności, kiedy są wśród nich osoby dorosłe.

Innym ciekawym rozwiązaniem są różnego rodzaju karty edukacyjne, które mogą posłużyć do nauki ortografii, historii, tabliczki mnożenia. Niektóre warianty gry są pomocne w nauce języków obcych albo w rozwijaniu kreatywności. Ofertę takich kart można znaleźć m.in. w zasobach witryny karty.edu.pl.

Jeszcze inną formą nauki, która jednak wymaga od rodziców więcej czasu i pomysłowości, są różnego rodzaju zgadywanki, zagadki, rebusy, kalambury, gry polegające na zapamiętywaniu dłuższego tekstu czy ciągu liczb. Nieocenione jest także rozwijanie pamięci przez uczenie się wierszy i piosenek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*