Życie codzienne

Ubiór nieprzemakalny – gdzie i w jakich warunkach może się on sprawdzić

Ubiór nieprzemakalny – gdzie i w jakich warunkach może się on sprawdzić
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca na zewnątrz, uprawianie sportu czy górskie wędrówki wymagają odpowiedniego ubioru zabezpieczającego przed wilgocią. Podczas spadku temperatur przemoczone ubranie może szybko prowadzić do wychłodzenia oraz do nabawienia się co najmniej przeziębienia. Ubiór z elementami wodoodpornymi skutecznie chroni przed przenikaniem wody przez materiał.

Kiedy sprawdzi się ubiór nieprzemakalny?

Ubiór nieprzemakalny warto zakładać podczas czynności, które wymagają dłuższej ekspozycji na zewnątrz, szczególnie w czasie opadów deszczu lub intensywnych opadów śniegu. Jest polecany dla osób wykonujących pracę na zewnątrz, np. ratowników górskich, a także dla narciarzy, osoby uprawiające trekking czy górską wspinaczkę. Nawet pozornie słoneczna pogoda w górach może szybko się zmienić i brak odpowiedniego wyposażenia jest wówczas szczególnie dotkliwie odczuwalny. W przypadku górskich wędrówek w zimie, ubiór nieprzemakalny i nieprzepuszczający zimnego powietrza jest wręcz obowiązkowy nawet w niższych partiach.

W jaki strój nieprzemakalny warto się wyposażyć?

Podczas wypraw w góry lub na stok narciarski warto wyposażyć się w spodnie Gore Tex, które posiadają specjalną membranę zapobiegającą przedostawaniu się wilgoci. Ten sam system został zastosowany w butach górskich i kurtkach, które razem stanowią idealny zestaw do zimowych wypraw górskich. Wybór ubrań z membraną Gore Tex to rozsądny wybór, dzięki którym można nie tylko zwiększyć własny komfort, ale również bezpieczeństwo podczas wycieczek w góry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*