Ogród i dom

Jak czyścić powierzchnie, by ich nie porysować?

Jak czyścić powierzchnie, by ich nie porysować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanieczyszczenia powierzchni przyborów sanitarnych, takich jak obrzeża umywalki czy wanny, zdarzają się bardzo często. Wynika to z ciągłego ich używania przez domowników. Niektóre zabrudzenia wystarczy przetrzeć, inne natomiast wnikają głęboko w strukturę podłoża i trzeba się naprawdę postarać, by je usunąć. W trakcie czyszczenia uporczywych zanieczyszczeń łatwo jest zniszczyć powierzchnię, głównie poprzez jej porysowanie. Sprawdzamy jak pozbywać się zabrudzeń i nie ryzykować żadnych uszkodzeń.

Specjalne produkty czyszczące

Trudne do usunięcia plamy nie powinny być traktowane zwyczajnymi środkami czyszczącymi. Mowa na przykład o proszku do szorowania, albo wręcz detergencie do prania, czego niektóre osoby również używają. Środki tego typu posiadają granulki o ostrych krawędziach i nie nadają się do stosowania na wrażliwych powierzchniach. Lepiej wziąć coś mniej agresywnego, na przykład produkty z linii Cif Mleczko, które możemy znaleźć w ofercie tego producenta na pewno nie porysuje nam krawędzie wanny czy umywalki.

Środki stosowane w przemyśle

Jeśli mamy naprawdę duże zabrudzenie, które nie chcę ustąpić pomimo użycia najróżniejszych środków, można sięgnąć po rozwiązania stosowane w przemyśle. Nie kupimy ich w dowolnym sklepie z chemią domową, najlepiej złożyć zamówienie w sieci. Czyściwa tego typu potrafią usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy, zabrudzenia i zanieczyszczenia, bez uszkadzania powierzchni na której się pojawiły. Trzeba tylko pamiętać, że podczas ich używania należy zachować pełne środki ostrożności, ponieważ mogą to być środki agresywne dla skóry rąk, twarzy i oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*