Ogród i dom

Jak zaaranżować niezwykły skalniak w ogrodzie?

Jak zaaranżować niezwykły skalniak w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykły skalniak ozdobą każdego ogrodu

Dobrze zaprojektowany skalniak może stać się wizytówką każdego ogrodu. Idealnie wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu i odpowiednio zaaranżowany będzie źródłem satysfakcji i przyjemności. Stworzenie zachwycającego skalniaka wymaga właściwego doboru miejsca, kamieni i różnorodnych roślin. Dominującą rolę odgrywają kwiaty na skalniak, których właściwy wybór przesądza o ostatecznym efekcie. To głównie od nich zależy styl i kolorystyka tej części ogrodu.

Aranżacja skalniaka

Wybór roślin jest zdeterminowany przez wybór miejsca i jego nasłonecznienie. Bogata oferta kwiatów, krzewów i traw na stronie https://marcinkow.pl/ pozwoli na realizację każdego, nawet najbardziej wyszukanego projektu. Dobierając rośliny, należy zwrócić uwagę na ich sezonowość i wybrać je tak, aby stanowiły ozdobę przez cały rok. W aranżacjach skalniaków wykorzystuje się przede wszystkim iglaki, kolorowe kwiaty, byliny i trawy. Warto pamiętać o zapewnieniu różnorodności pod względem kolorystycznym i gatunkowym. Ważne jest również właściwe rozmieszczenie roślin, tak aby wyższe nie zasłaniały tych niskich, a były dla nich idealnym tłem. Rośliny płożące muszą znaleźć się w takim miejscu, by rozrastając się nie przykryły innych.

Dopełnieniem, właściwie wyselekcjonowanych i posadzonych roślin, są dobrze dobrane kamienie. Cechą idealnego skalniaka jest bowiem spójność wszystkich jego elementów.

Nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany skalniak potrzebuje właściwej pielęgnacji. Na początku należy mu zapewnić regularne podlewanie, by rośliny dobrze się przyjęły. Trzeba również pamiętać o regularnym pieleniu. Niektóre rośliny potrzebują dodatkowego zabezpieczenia w czasie zimy. Właściwa troska o skalniak sprawi, że będzie zachwycał przez wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*