Ogród i dom

Jak zaplanować oszczędzanie na prądzie?

Jak zaplanować oszczędzanie na prądzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płace większości naszych rodaków wzrastają w tempie minimalnym, natomiast ceny za energię elektryczną rosną w zastraszającym tempie. W związku z tym wiele osób decyduje się na podjęcie działań, które mają skutkować płaceniem niższych rachunków za prąd. Chodzi nie tylko o stosowanie odpowiedniego systemu ogrzewania, ale również o przestrzeganie określonych zasad dotyczących m.in. korzystania z domowych urządzeń. Ważne jest też zamontowanie ergonomicznego oświetlenia – żarówki energooszczędne to zdecydowanie najlepszy pomysł. Są one dostępne w każdej hurtowni elektrycznej, np. takiej jak ja: http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-bielsko-biala.html.

Twoje działania muszą być wieloaspektowe

W pierwszej kolejności powinniśmy poważnie zastanowić się nad zmianą dotychczasowego systemu ogrzewania na bardziej oszczędne. Jeśli ciepło zapewnia nam ogrzewanie gazowe albo elektryczne, możemy je z powodzeniem zastąpić tym pozyskiwanym z paneli słonecznych. Jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne, a jednocześnie wydajne, które sprawdzi się przede wszystkim w niedużych domach jednorodzinnych.

Na szczególną uwagę zasługuje fotowoltanika w Poznaniu, ponieważ tamtejsze firmy oferują panele stosunkowo tanie, a przy tym o znakomitych parametrach. Ogromne znaczenie w kontekście oszczędzania na prądzie ma również klasa energetyczna urządzeń domowych. Warto postawić na sprzęty oznaczone symbolem A – najlepiej z trzema plusami.

Inne skuteczne sposoby na obniżenie rachunków to:
– rozsądne korzystanie z pralki oraz zmywarki, czyli tzw. dużego AGD (nie uruchamiajmy ich, jeśli nie są załadowane do pełna, a także umiejętnie stosujmy wszelkie programy)
– wykorzystujmy listwy zasilające z wyłącznikiem (do telewizora, komputera, systemów audio czy dekodera)
– wyłączajmy zawsze światło w pomieszczeniu, w którym aktualnie nie przebywamy
– zamieńmy tradycyjne żarówki na LED-owe, czyli energooszczędne (alternatywą są świetlówki kompaktowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*