Czy drewno nie traci swoich wartości podczas laserowego wycinania?

Obecnie laserowe wycinanie w drewnie staje się coraz popularniejszą techniką. Daje różne ciekawe efekty i pozwala na dowolne modelowanie materiału, a więc technologia laserowa daje ogrom możliwości praktycznie w każdej dziedzinie.

Co można tworzyć za pomocą laserowego wycinania w drewnie?

Jeśli chodzi o drewno, wycinanie laserowe stanowi doskonałą alternatywę dla ręcznego wycinania czy wypalania grawerunków. Technikę tę stosuje się najczęściej tworząc różnego rodzaju obrazy, wzory, dekoracje i grawerunki, które byłyby albo trudne do wykonania, albo bardzo czasochłonne.

Projekty można tworzyć cyfrowo i obecnie nie wymagają one długiego programowania. Pytanie jednak brzmi: Czy drewno nie traci swoich właściwości podczas laserowego wycinania? Odpowiedź brzmi: nie. Drewno zachowuje wszystkie swoje wartości i właściwości. Wiązka lasera wycina jedynie powierzchowną warstwę drewna, nie wnikając głębiej, więc nie powodując uszkodzeń. Drewo również nie jest podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, które powstają podczas manualnej obróbki. Przy użyciu technologii laserowej również pozbywamy się problemu z zastosowaniem specjalnych mocowań oraz z czyszczeniem materiału przed i po obróbce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =