Życie codzienne

Szalik i czapka – jak dopasować je do płaszcza?

Szalik i czapka – jak dopasować je do płaszcza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio dobrane dodatki potrafią zmienić cały charakter stylizacji i sprawić, że nawet prosty płaszcz będzie wyglądał gustownie i elegancko. Szaliki i czapki nie tylko zapewnią nam ciepło, ale też dodadzą stylu, warto więc z nich korzystać i umiejętnie łączyć. A jakimi zasadami kierować się przy wyborze zimowych dodatków?

Jak dobrać czapkę i szalik na zimę?

Po pierwsze dobrze jest wybierać czapki z naturalnych materiałów – bawełna i kaszmir są delikatne dla skóry, z kolei wełna jest bardzo ciepła, zapewnia więc komfort termiczny w zimne dni. Poliamid, akryl i inne sztuczne tkaniny nie izolują tak skutecznie, dlatego lepiej jest ich unikać bądź zadbać o to, by były tylko niewielką domieszką w składzie. By całość wyglądała elegancko w połączeniu z wyjściowym płaszczem, możemy wybrać bardziej wyjściowe fasony beretów, czapki asymetryczne, lekko opadające na tył głowy kaszkiety bądź kapelusze z niewielkim rondem. Natomiast do sportów i spacerów w śnieżnych zaspach spokojnie możemy ubierać czapki futrzane lub uszatki z pomponami czy z podszewką.

Szalik dobierzmy pod kolor czapki, a także i tutaj warto zadbać o jakość wykonania i odpowiednią tkaninę. Gruby, mięsisty splot sprawdzi się przy płaszczach bez kołnierza – ochroni on przed chłodem i wiatrem. A miękki, lejący się i pięknie układający szal kaszmirowy będzie idealnym dodatkiem na ważne wyjścia, doda elegancji i szyku. Pamiętajmy też, że przy okryciach wierzchnich w jaskrawych barwach dobrze jest wybierać dodatki stonowane, a przy szarościach i beżach płaszcza uroku dodadzą nam mocniejsze barwy czapki i szalika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*