Cleaner a primer do rzęs

Każdy kto wykonywał zabieg przedłużania oraz pogrubiania rzęs naturalnych lub korzystał z tego zabiegu, doskonale wie, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie. Rzęsy oczyszczone z makijażu, powinny zostać potraktowane preparatami takimi jak cleaner i primer do rzęs. Aby nie było żadnych wątpliwości, przypominamy czym są poszczególne preparaty i kiedy należy je stosować. 

Cleaner 

Nazwa ta pochodzi z języka angielskiego, w którym słowo „clean” to „czyścić”. Jak więc sama nazwa wskazuje, środek ten służy do oczyszczania oraz odtłuszczania naturalnych rzęs z sebum, łoju a także różnych substancji oleistych, zawartych w kosmetykach. Aby efekt przedłużenia i pogrubienia utrzymywał się prawidłowo, nie należy pomijać tego kroku. Do odtłuszczania nie wolno też używać primera, co niektórym osobom się zdarza. 

Primer 

Słowo „primer” również wywodzi się z języka angielskiego i oznacza „podkład”. Jest to więc pewnego rodzaju baza, która zwiększa przyczepność rzęs oraz przyspiesza proces wiązania kleju. Skład primera to zwykle woda, etanol, PVP . Niektórzy producenci decydują się na umieszczenie w składzie innych substancji, na przykład zapachowych.  Użycie primera można pominąć, podczas gdy pominięcie cleanera może okazać się fatalne w skutkach. Jeśli rzęsy nie zostaną prawidłowo oczyszczone, rzęsy nie będą się dobrze trzymać. Jest dodatkiem, który warto stosować, nie jest on jednak konieczny aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =