Życie codzienne

Cleaner a primer do rzęs

Cleaner a primer do rzęs
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kto wykonywał zabieg przedłużania oraz pogrubiania rzęs naturalnych lub korzystał z tego zabiegu, doskonale wie, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie. Rzęsy oczyszczone z makijażu, powinny zostać potraktowane preparatami takimi jak cleaner i primer do rzęs. Aby nie było żadnych wątpliwości, przypominamy czym są poszczególne preparaty i kiedy należy je stosować. 

Cleaner 

Nazwa ta pochodzi z języka angielskiego, w którym słowo „clean” to „czyścić”. Jak więc sama nazwa wskazuje, środek ten służy do oczyszczania oraz odtłuszczania naturalnych rzęs z sebum, łoju a także różnych substancji oleistych, zawartych w kosmetykach. Aby efekt przedłużenia i pogrubienia utrzymywał się prawidłowo, nie należy pomijać tego kroku. Do odtłuszczania nie wolno też używać primera, co niektórym osobom się zdarza. 

Primer 

Słowo „primer” również wywodzi się z języka angielskiego i oznacza „podkład”. Jest to więc pewnego rodzaju baza, która zwiększa przyczepność rzęs oraz przyspiesza proces wiązania kleju. Skład primera to zwykle woda, etanol, PVP . Niektórzy producenci decydują się na umieszczenie w składzie innych substancji, na przykład zapachowych.  Użycie primera można pominąć, podczas gdy pominięcie cleanera może okazać się fatalne w skutkach. Jeśli rzęsy nie zostaną prawidłowo oczyszczone, rzęsy nie będą się dobrze trzymać. Jest dodatkiem, który warto stosować, nie jest on jednak konieczny aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*