Życie codzienne

Co wyróżnia dobre zegarki?

Co wyróżnia dobre zegarki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarek to jeden z podstawowych dodatków do męskiego czy damskiego stroju. Wiele osób ma jednak duży problem z wyborem odpowiedniego produktu tego typu, ponieważ na rynku można znaleźć mnóstwo modeli różniących się między sobą zarówno pod względem stylistyki, jak i ceny. Warto jest stawiać przede wszystkim na egzemplarze znanych marek, ponieważ w parze z wyższą ceną idzie również zazwyczaj ponadprzeciętnie wysoka jakość wykonania. Mowa tutaj m.in. o zegarkach damskich Bulova czy męskich Casio.

Design to nie jedyny element, na który trzeba zwracać uwagę

Dobre zegarki są przede wszystkim ładne, stylowe i estetycznie wykonane, dzięki czemu podobają się większości osób. Najlepsze modele są przeważnie wyposażone w szkiełko szafirowe, odznaczające się dużą twardością i odpornością za zarysowanie. Często jest ono dodatkowo pokryte jednostronnie (od wewnątrz) warstwą antyrefleksyjną. Największym uznaniem wśród wymagających klientów cieszą się szkiełka wypukłe, doskonale współgrające zarówno z kopertą, jak i pierścieniem. Jeśli chodzi o kopertę, to w dobrych zegarkach jest ona wykonana ze stopu złota lub srebra, ewentualnie platyny.

Osobom dysponującym nieco mniejszymi środkami finansowymi zaleca się natomiast czasomierze z wysokiej jakości kopertą stalową, dobrze znoszącą nawet mocne uderzenia. Inne parametry spotykane w zegarkach z wyższej półki to m.in.: klasa wodoszczelności na poziomie co najmniej 100, a najlepiej 200 m (możliwość brania kąpieli i swobodnego pływania oraz nurkowania na niewielkich głębokościach), pasek wykonany z naturalnej skóry (cielęcej, strusia, krokodyla itp.), kauczuku lub nylonu, a także bezawaryjnie działający mechanizm kwarcowy lub mechaniczny. Wymienione parametry posiada m.in. zegarek Casio damski, uznawany za jeden z najbardziej klasycznych produktów tego typu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*