Hobby - Relaks - Wypoczynek

Barcelona i Katalonia – co zwiedzić?

Barcelona i Katalonia – co zwiedzić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Katalonia to autonomiczny region Hiszpanii, który należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych tego państwa. Zwiedzających przyciąga tu ciepły śródziemnomorski klimat, wspaniałe zabytki i wyjątkowe atrakcje przyrodnicze. Największym i najsłynniejszym miastem w regionie jest oczywiście Barcelona, która stanowi też jedno z najczęściej odwiedzanych miast w całej Europie. Co takiego kryje w sobie Katalonia i Barcelona?

Katalonia – największe atrakcje

Samoloty latające do Katalonii lądują na jednym z trzech lotnisk regionu: El Prat, Girona i Reus. Z portów lotniczych istnieje możliwość wykupu transportu do hotelu bądź pod innych wskazany adres. Więcej informacji na stronie https://transport-barcelona.pl/. Co warto zwiedzić w Katalonii? Do wyboru jest wiele miejsc, a do najsłynniejszych należą:

Girona – to niezwykle malownicza miejscowość na wybrzeżu Costa Brava słynąca z pięknych plaż. Znajduje się tutaj też duża ilość zabytkowych budynków. Obowiązkowym punktem są „wiszące domy” nad rzeką Oñar i średniowieczne mury z których można podziwiać widok na miasto.

Pals – to kolejne miasteczko znajdujące się na Costa Brava i jedno z najbardziej romantycznych w całej Hiszpanii. Słynie ze średniowiecznych budowli, brukowanych uliczek i pięknych ukwieconych balkonów.

Tarragona – to miasto, które znajduje się w południowej części regionu. Polecana jest szczególnie miłośnikom historii starożytnej. Mieścił się tutaj kiedyś jeden z najważniejszych ośrodków Cesarstwa Rzymskiego – Tarraco. Do dzisiaj zachowało się kilka budowli z tamtego okresu. Cały kompleks wpisany został na listę UNESCO, a najważniejszym zabytkiem jest Amfiteatr Rzymski z II w. n.e.

Park Narodowy Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – do Katalonii należą też częściowo Pireneje. W parku na turystów czekają liczne szlaki piesze, malownicze stawy i zapierające dech w piersi widoki na szczyty górskie.

Perła Katalonii – Barcelona 

Najchętniej odwiedzanym miastem regionu jest Barcelona. Do miasta można dotrzeć m.in. z lotniska Girona. Aby zapoznać się z ofertą transportu na wskazany adres w mieście wejdź na stronę https://transport-barcelona.pl/lotnisko-girona/dojazd-do-barcelony/. Barcelona przyciąga co roku miliony ludzi. Czym najbardziej zachwycają się turyści? 

Sagrada Familia – to najpopularniejsza budowla w całym mieście. Architektem kościoła był Antoni Gaudi, który stworzył wiele budynków w stylu secesyjnym. Dzieło do dzisiaj nie jest ukończone, ale prace mają się powoli ku końcowi. Kościół będzie posiadać 18 wież, a kiedy powstanie najwyższa z nich o wysokości 170 metrów, Sagrada Familia stanie się najwyższym kościołem świata.

Kamienice Gaudiego – to kolejne cztery zabytkowe budowle zaprojektowane przez słynnego katalońskiego architekta. Stanowią najciekawsze atrakcje turystyczne, a słyną z wielkiej oryginalności i niespotykanych kształtów. Należą do nich: Casa Vicens, Casa Mila, Casa Batllo i Casa Calvet.

La Rambla – najsłynniejsza ulica Barcelony i najbardziej głośna. Znajduje się tu wiele straganów, sklepów, kawiarenek, barów i kilka zabytkowych budowli.

Stadion Camp Nou – to siedziba jednego z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie – FC Barcelona – i największy stadion w Europie. Może pomieścić aż 100 tysięcy widzów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*