Technika i auto-moto

Jakie folie zabezpieczą szybę w aucie?

Jakie folie zabezpieczą szybę w aucie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które naklejają na szyby w swoim samochodzie osobowym specjalne folie. Ma to na celu nie tylko podniesienie walorów wizualnych pojazdu, ale również ochronę wnętrza przed promieniami słońca czy włamaniem. Zdecydowanie najczęściej są wybierane nowoczesne folie do przyciemniania szyb. Dodają one bowiem maszynie eleganckiego charakteru i w znacznym stopniu obniżają temperaturę w kabinie, poprawiając komfort kierowcy.

Rozwiązanie funkcjonalne, a przede wszystkim zwiększające bezpieczeństwo

Największa grupa kierowców decyduje się na naklejenie na szybach swojego auta folii przyciemniającej o właściwościach antyrefleksyjnych, która działa w taki sposób, że skutecznie odbija promienie słoneczne i ultrafioletowe. Dzięki temu w upalne dni temperatura we wnętrzu pojazdu jest nawet o kilkanaście stopni niższa, aniżeli w samochodzie bez folii. Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest równie fakt, że chroni nas przed zranieniem fragmentami szkła pochodzącymi z rozbitej szyby. W razie stłuczenia nie rozpada się ona bowiem na małe kawałeczki, ale trzyma się w całości.

Ostatni kluczowy atut folii przyciemniającej to gwarancja większej prywatności i swobody. Przy wyborze omawianego produktu należy jednak zawsze pamiętać, że szyby muszą mieć współczynnik przepuszczalności światła na poziomie co najmniej 70%, bo w przeciwnym razie trzeba się liczyć z mandatem, a nawet odebraniem prawa jazdy. Dodajmy, że na rynku jest też dostępna specjalna, wielowarstwowa folia antywłamaniowa, która jest całkowicie przezroczysta i stanowi optymalne zabezpieczenie przed złodziejami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*