Hobby - Relaks - Wypoczynek

Zasady ASG

Zasady ASG
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Air Soft Gun to nazwa określająca nowoczesną grę zespołową o militarnym charakterze, w której stosuje się specjalne repliki broni palnej. Zazwyczaj są to karabinki elektryczne i gazowe strzelające bezpiecznymi dla zdrowia kulami wykonanymi z polimeru (o średnicy około 6 mm). Nierzadko też używa się pistoletów zasilanych sprężynowo. Jeśli zdecydujemy się na odwiedzenie takiego miejsca jak militarny sklep ASG w formie sprzętu pneumatycznego na pewno będzie w jego ofercie.

Fair Play to absolutna podstawa

Air Soft Gun to zabawa terenowa polegająca na odgrywaniu działań wojennych. Jej formy są zróżnicowane, ale najczęściej dochodzi do konfrontacji dwóch zespołów rywalizujących ze sobą spontanicznie albo według scenariusza. Każdy z nich ma za zadanie wyeliminować przeciwników, dysponując replikami broni palnych na plastikowe kulki, kamizelkami taktycznymi, elementami ochronnymi (okulary, maska na twarz, hełm ochronny na głowę), a nierzadko też pojazdami. Najważniejsze elementy wyposażenia znajdziemy m.in. w tym sklepie online: https://kolba.pl/.

Rozgrywki odbywają się przeważnie na wyznaczonych obszarach leśnych lub w specjalnie przygotowanych lokalizacjach budowlanych. Podstawową zasadą obowiązującą w ASG jest Fair Play, czyli honorowa postawa. W tym przypadku chodzi głównie o przyznawanie się do bycia trafionym kulką, ponieważ nie zostawia ona wyraźnego śladu na ciele. Każdy uczestnik musi mieć ukończone 16 lat i posiadać identyfikator personalno-medyczny.

Pozostałe istotne zasady to:

  • wzajemne dbanie o bezpieczeństwo
  • zakaz przekazywania informacji mogących mieć wpływ na przebieg zabawy przez osoby trafione
  • konieczność głośnego i wyraźnego oznajmiania faktu bycia trafionym (np. poprzez okrzyk „Dostałem”)
  • brak zgody na strzelanie do ludzi postronnych, którzy nie uczestniczą w grze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*