Życie codzienne

Jak dbać o okulary?

Jak dbać o okulary?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne nosimy zwykle zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj nie przywiązujemy dużej wagi do dbania o nie. Niestety, takie podejście może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje niż skłonni bylibyśmy przypuszczać. Okulary, o które się nie dba, nie chronią przecież oczu tak, jak powinny. Czas to zmienić!

Jak przechowywać okulary przeciwsłoneczne?

Gdy ich nie używamy, plastikowe okulary przeciwsłoneczne wkładamy zwykle do torebki lub kieszeni. Niestety, prowadzi to do zarysowań, odkształceń i zagnieceń, które mają wpływ nie tylko na ich wygląd, ale i na funkcjonalność. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc zaopatrzenie się w twarde etui, w którym będą one bezpieczne i odporne na uszkodzenia. Dziś w sklepach z okularami wybór etui jest naprawdę duży, bez trudu znajdziemy więc takie, które zachwyci nas swoją funkcjonalnością i elegancją.

Jak czyścić okulary przeciwsłoneczne?

Intensywnie wykorzystywane męskie okulary przeciwsłoneczne potrafią nie tylko pokryć się parą, ale również zabrudzić się. Ich czyszczenie niejednokrotnie prowadzi jednak do mikrouszkodzeń, warto wiedzieć więc, jak wykonać je dobrze. Na pewno rozwiązaniem nie jest ani wytarcie ich o koszulę lub spodnie, ani użycie w tym celu nawilżonych płatków kosmetycznych. Jedynym rozwiązaniem naprawdę bezpiecznym dla okularów są w takim przypadku dwustronne ściereczki przeznaczone do czyszczenia na sucho. Co ciekawe, okazuje się, że można czyścić nimi nie tylko okulary, ale również ekran telefonu komórkowego, a nawet laptopa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*