Zakup nowego akumulatora do auta – o czym pamiętać?

Każdy bardziej doświadczony kierowca wie, że żaden akumulator stosowany w samochodzie osobowym nie jest wieczny. Zazwyczaj pierwszymi objawami niedomagania jest utrudnione odpalanie w zimie, gdy rozrusznik nie ma siły zakręcić wałem korbowym silnika. Dalsza degradacja to już większe ryzyko, polegające na tym że auto odmówi posłuszeństwa praktycznie w dowolnym miejscu. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do zwarcia wewnętrznego i eksplozji starej baterii.

Wybieramy nowy akumulator

Wymianę nie możemy przeprowadzić po prostu od tak. Trzeba wybrać baterię odpowiednią zarówno wymiarami, jak i parametrami do naszego pojazdu. Inaczej może się ona nie zmieścić, lub nie będzie w stanie pracować poprawnie. Dlatego też warto udać się do dobrego sklepu, który sprzedaje w naszej okolicy akumulatory Centra Poznań oferuje nie tylko dobór odpowiedniej baterii do naszego auta, ale także montaż gratis. Jest to ważne zwłaszcza w nowych autach, gdzie często fakt wymiany akumulatora należy zapisać w sterowniku silnika.

Samodzielny zakup

Jeżeli chcemy nieco zaoszczędzić, można zdecydować się na zakup przez Internet. Wtedy jednak dobór wymiarów i parametrów będziemy musieli przeprowadzić sami. Nie jest to na szczęście trudne, trzeba tylko dokładnie odczytać dane ze starej baterii. Zazwyczaj zarówno wszystkie wymiary, jak również pojemność (podaną w amperogodzinach – Ah) i prąd rozruchowy (podany w amperach – A) znajdziemy na etykiecie. Spisując sobie te dane, wiemy już jakiego akumulatora do auta potrzebujemy. Jeżeli natomiast etykieta jest zniszczona lub w ogóle jej nie ma, spójrzmy do instrukcji pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × cztery =