Technika i auto-moto

Jaki sprzęt elektryczny można dostać na rynku

Jaki sprzęt elektryczny można dostać na rynku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek elektrotechniczny w Polsce i w Europie zaspokaja tak naprawdę wszelkie potrzeby w zakresie budownictwa mieszkaniowego i przemysłu. Jaki sprzęt elektryczny jest ogólnie dostępny?

Dla „Kowalskiego”

Jakie produkty kupuje przysłowiowy Kowalski w sklepie elektrycznym? W pierwszej kolejności można wymienić wszelkiego rodzaju źródła światła: żarówki tradycyjne, żarówki halogenowe, świetlówki energooszczędne lub LED-owe. Pokrewną grupę produktów stanowią wszelkiego rodzaju oprawy oświetleniowe, żyrandole, kinkiety, lampki biurkowe, lampy zewnętrzne czy oświetlenie do warsztatu.

Trzecią grupę stanowi osprzęt elektroinstalacyjny, czyli różnego typu wyłączniki i gniazda podtynkowe bądź natynkowe. W tej dziedzinie klient ma bardzo duży wybór zarówno jeżeli chodzi o kształty, kolory, jak i materiały, z których osprzęt jest wykonany. Co za tym idzie, również ceny są bardzo zróżnicowane.

Dla instalatora

Najczęściej odwiedzanym przez elektryka punktem handlowym jest hurtownia elektryczna, gdzie może zakupić niemal wszystko, co jest potrzebne do wykonania bądź modernizacji instalacji elektrycznej. Można tutaj wymienić wszelkiego typu puszki instalacyjne i obudowy, kable i przewody, osprzęt do prowadzenia i zabezpieczania przewodów (kanały instalacyjne, rury giętkie i sztywne wraz z uchwytami i złączkami), rozdzielnice elektryczne oraz całe ich wyposażenie, czyli aparaturę zabezpieczającą – wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe, ochronniki, przekaźniki bądź systemy sterowania oświetleniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*