Technika i auto-moto

Wycena naprawy samochodu – kosztorys napraw

Wycena naprawy samochodu – kosztorys napraw
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wyceny pojazdu dokonuje się w różnych sytuacjach. Wyliczenie rzeczywistej wartości może być motywowane chęcią sprzedaży, wiązać się z posiadaniem samochodu zabytkowego lub kolekcjonerskiego, a także w celu zawarcia polisy ubezpieczeniowej. Określenie ceny pojazdu pozwala również określić wysokość odszkodowania. Innym rozwiązaniem w przypadku kolizji drogowej jest sporządzenie kosztorysu napraw. Dzięki temu dowiesz się, jakiej kwoty możesz dochodzić od sprawcy zdarzenia. Pomocny okaże się w tym odpowiedni rzeczoznawca Szczecin stanowi dobre miejsce, w którym znajdzie się odpowiedni przedstawiciel w tej dziedzinie.

Kosztorys napraw po wypadku drogowym

Jeżeli Twój pojazd uległ uszkodzeniu w wyniku wypadku drogowego, a nie jesteś jego sprawcą, to należy Ci się odszkodowanie z ubezpieczenia winowajcy. Jeśli nikt nie ucierpiał z powodu tego zdarzenia, zależy ono od wysokości szkody majątkowej. W tym celu sporządza się kosztorys napraw. Pomaga on w załatwieniu formalności powypadkowych, w tym holowania, w otrzymaniu samochodu zastępczego, a także odpowiedniej rekompensaty za szkodę rzeczową oraz pokrycie rzeczywistych kosztów naprawy pojazdu tak, aby nadawał się on jeszcze do użytku. Euroexpert Szczecin świadczy między innymi taką usługę i pozwala uniknąć dodatkowego stresu związanego z dochodzeniem swoich praw. 

Dlaczego warto zlecić sporządzenie kosztorysu napraw?

Kosztorys napraw to dokument, na podstawie którego można egzekwować realną kwotę na pokrycie kosztów powypadkowych od firmy ubezpieczeniowej z OC lub AC. To nic innego jak spis elementów pokolizyjnych wymagających naprawy, regeneracji oraz lakierowania, a także liczby i rodzaju operacji koniecznych do przywrócenia pojazdu do użytku. Taka lista powinna zawierać ceny części oraz wykazanie ich jakości, ceny usługi wykonania w warsztacie oraz stawek za roboczogodzinę. Często zdarza się bowiem, że bez takiego dokumentu ubezpieczyciel zaniży szacowane koszty naprawy. To spowoduje szukanie przez Ciebie najtańszego warsztatu oraz godzenie się na wykorzystanie części zamiennych niskiej jakości w celu dokonania naprawy. Jak wiadomo, tak przeprowadzona naprawa nie zagwarantuje Ci dalszego spokojnego użytkowania samochodu. 

Cena za sporządzenie kosztorysu napraw

Kosztorys naprawy sporządzamy zarówno na podstawie przesłanych dokumentów, jak i oględzin pojazdu. Cena takiej usługi zależy od rodzaju pojazdu, języka, w jakim dokument ma zostać stworzony oraz czy jest on przeznaczony dla warsztatu. Dodatkowo możemy określić ubytek wartości rynkowej. Jeśli jesteś zainteresowany wyceną sprzedaży pojazdu, również zapraszamy do kontaktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*