Życie codzienne

Jak chronić się przed kapryśną wiosenną pogodą?

Jak chronić się przed kapryśną wiosenną pogodą?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze promienie wiosennego słońca bywają bardzo złudne. Choć oczekujemy ich z utęsknieniem, okazuje się, że temperatura na zewnątrz nieznacznie wskazuje poziom powyżej zera. W związku z tym, aby uniknąć przeziębienia, należy zadbać o swój komfort termiczny. Najlepiej w tym celu sprawdzają się kurtki na wiosne wykonane z przewiewnego materiału i z naturalnym wypełnieniem. Dzięki temu gwarantują skuteczną izolację ciepła, chronią przed nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi (deszczem, wiatrem, ogólnie złą pogodą), a kiedy temperatura wzrasta – nie powodują przegrzewania organizmu, ponieważ materiał zapewnia swobodny przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci.

W okresie wiosennym świetnie sprawdzają się również ponadczasowe kurtki skórzane. Bardzo dobrze izolują ciepło, a do tego są wytrzymałe. Inwestycja w skórzane okrycia wierzchnie to jednorazowy duży wydatek, ale można z nich korzystać nawet przez kilkanaście lat.

Parka czy pikowany materiał?

W okresie od marca do kwietnia-maja dobrze sprawdzają się także parki, które charakteryzują się nieco dłuższym krojem, dzięki czemu chronią również przed zimnem dolne części ciała. Aby zabezpieczyć się przed kapryśną pogodą, warto też postawić na wodoodporne materiały, dzięki czemu nawet w deszczu ubrania znajdujące się pod kurtką pozostaną suche. Podobną rolę pełni kaptur, którym można zasłonić głowę w czasie opadów albo silnego wiatru. Jeśli nie podobają się nam kurtki z kapturem, zawsze można zakupić parasol i mieć go zawsze w zanadrzu, by nie zmoknąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*