Technika i auto-moto

Typy i zastosowanie pilarek tarczowych

Typy i zastosowanie pilarek tarczowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pilarka tarczowa jest przydatnym narzędziem w każdym warsztacie czy zakładzie stolarskim. Służy bowiem nie tylko do przecinania drewna, ale również innych materiałów, np. tworzyw sztucznych i metalu. Na rynku znajdziemy kilka różnych rodzajów tego urządzenia o wielorakim zastosowaniu. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy, ponadprzeciętnie funkcjonalna pilarka tarczowa podkarpackie jest województwem, na terenie którego działa wiele marketów budowlanych i sklepów ogrodniczych, posiadających w swoim bogatym asortymencie modele od cenionych producentów.   

Urządzenia niezbędne w pracach budowlanych i remontowych

Pilarka tarczowa to sprzęt służący do przerzynania elementów drewnianych, metalowych, ceramicznych, a nawet betonowych. Zastosowanie zależy w tym przypadku od mocy pilarki oraz rodzaju zamontowanej w niej tarczy. Wyróżniamy modele ręczne, stołowe i formatowe. Te pierwsze są urządzeniami typowo mobilnymi (niewielkie rozmiar i niska waga), zasilanymi zazwyczaj prądem z sieci. Odznaczają się średnią mocą, znacznie niższą nich stołowe odpowiedniki. Ich podstawowym zadaniem jest przecinanie materiałów w dowolnych miejscach, co sprawdza się zwłaszcza przy przedmiotach o sporych gabarytach. Często też są wykorzystywane do cięcia drzewek w ogrodzie.

Kolejnym typem pilarek są wersje stołowe w postaci blatu, z umieszczoną pośrodku piłą najazdową z tzw. prowadnicą. Zasilane są energią elektryczną i pozwalają na wygodne oraz precyzyjne cięcie materiałów. Na uwagę zasługują jeszcze pilarki formatowe, będące tak naprawdę zaawansowanymi obrabiarkami. Stosuje się je przeważnie do obrzynania z różnych stron oraz dzielenia na formaty płyt wiórowych i laminowanych, a także przecinania tarcicy. Od normalnych wersji stołowych odróżnia je to, że są wyposażone w stół przesuwny z takimi elementami, jak liniał czy ograniczniki. Jeśli chcielibyśmy kupić te profesjonalne maszyny stolarskie małopolskie to województwo, w którym swoje sklepy posiada kilku uznanych producentów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*