Technika i auto-moto

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie dobrego aparatu?

Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie dobrego aparatu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie aparatu fotograficznego, jest jego rodzaj. W sprzedaży znaleźć można wiele urządzeń. Najtańsze kompakty dostępne są już za kilkaset złotych, za profesjonalny sprzęt wysokiej jakości trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Profesjonalne bezlusterkowce

Wśród urządzeń wykorzystywanych przez zawodowych fotografów znaleźć można m.in. cyfrowe aparaty z wymienną optyką nazywane potocznie bezlusterkowcami. Decydując się na zakup tego rodzaju sprzętu, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego czujnika i poziom oferowanej rozdzielczości. Dla przykładu aparat cyfrowy Fujifilm X-T3 Body wyposażony został w nowoczesny czujnik X-trans CMOS 4 zapewniający rozdzielczość 26,1 MPa. W przypadku bezlusterkowców istotne znaczenie ma również rodzaj zastosowanego procesora i szybkość jego działania. Warto także zwrócić przetestować jakość elektronicznego wizjera.

Znakomite lustrzanki

W związku z tym, że lustrzanki to urządzenia większe od sprzętu cyfrowego, pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest ergonomia. Dobre urządzenie powinno być poręczne i dobrze leżeć w dłoni. Istotne znaczenie ma również łatwość dostępu do przycisków oraz pokręteł. Na jakość robionych zdjęć w dużym stopniu wpływa rodzaj matrycy zastosowanej przez producenta. Obecnie standardem są matryce CMOS. Do najważniejszych parametrów technicznych zaliczyć należy także szybkość działania, skuteczność stabilizacji obrazu, a także zakres ISO. Osoby, które szukają znakomitego produktu, który pozwala na robienie doskonałych zdjęć z pewnością zainteresuje lustrzanka cyfrowa Canon EOS 6D Mark II Body wyposażona w pięcioosiową stabilizację ekranu, moduł gps oraz odchylany ekran lcd.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*