Technika i auto-moto

Systemy dyszowe do kleju – Umiesz wskazać wszystkie rodzaje?

Systemy dyszowe do kleju – Umiesz wskazać wszystkie rodzaje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy dyszowe są stosowane do nakładania klejów na różne podłoża w przemyśle motoryzacyjnym. Materiał jest dozowany z dyszy, która została podgrzana i poddana ciśnieniu przez tłok lub cylinder pneumatyczny. Ciśnienie i temperatura są kontrolowane przez operatora za pomocą pedału nożnego. Systemy dysz muszą być całkowicie uszczelnione przed wyciekiem, ponieważ każdy wyciek może spowodować zanieczyszczenie materiału lub uszkodzenie rąk operatora. Do najczęściej spotykanych typów dysz należą:

Jednorazowe plastikowe

Są one wykonane z tworzywa sztucznego i mogą być użyte tylko raz przed koniecznością ich wymiany. Są one bardzo tanie, co czyni je idealnymi do okazjonalnego użytku lub gdy nie chcesz poświęcać czasu na sprzątanie po każdym użyciu. Jednorazowe dysze plastikowe są również dobre do nakładania klejów na duże powierzchnie, ponieważ mogą obsługiwać wyższe lepkości niż inne dysze.

Metalowe wielokrotnego użytku

W przypadku częstszego użytkowania metalowe dysze wielokrotnego użytku mogą być bardziej opłacalne niż jednorazowe dysze plastikowe, ponieważ można je czyścić między użyciami i używać wielokrotnie przed wymianą. Są one również dobre do nakładania klejów na duże powierzchnie, ponieważ mogą obsługiwać wyższe lepkości niż inne dysze.

Inne rodzaje dysz to:

  • Płaska dysza rozpylająca (FSN),
  • Dysza okrągła (RSN),
  • Dysza wkładana (ISN),
  • Dysza z powierzchnią ryflowaną (FNS).

System dyszowy do kleju kupisz na następującej stronie internetowej: http://www.violetta-grafik.pl/systemy-dyszowe-do-klejow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*