Rekuperacja – czym jest i jak może się przysłużyć domownikom na co dzień

Mieszkanie lub dom stanowią zamknięte pomieszczenia. Jednak nie są całkowicie odizolowane od środowiska, w którym się znajdują. Przebywając w środku zużywamy powietrze. Oddychając sprawiamy też, że zwiększa się wilgotność powietrza, bo wydychamy parę wodną. Łatwo to zauważyć wsiadając zimą do auta. Zanim uruchomimy ogrzewanie szyby mogą się całkowicie zaparować. Podobne procesy mają miejsce w domu. Nie są one tak bardzo widoczne ze względu na większą kubaturę pomieszczeń. W odprowadzeniu nadmiaru wilgoci może pomóc odpowiednia wentylacja.

Wentylacja czy rekuperacja?

Wentylacja jest tańsza w budowie, ale odbija się to w późniejszych kosztach użytkowania budynku. Wymiana powietrza przy użyciu wentylacji grawitacyjnej powoduje straty ciepła. Montaż rekuperacji pozwoli temu zapobiec. Dodatkowo oczyszcza powietrze z różnego rodzaju alergenów, które znajdują się w powietrzu. Usuwa też bakterie, grzyby, wirusy, roztocza czy pyłki. Jest to szczególnie ważne dla osób z alergią oddechową czy częstymi chorobami układu oddechowego.

Koniec nieprzyjemnych zapachów

Posiadając rekuperację można łatwo usunąć nieprzyjemne zapachy z każdego pomieszczenia. Bez względu na to czy chodzi o ubikację, łazienkę czy kuchnię pozbycie się brzydkich zapachów będzie proste jak nigdy wcześniej. Jednak montaż rekuperacji trzeba zlecić fachowcom, gdyż źle zamontowana będzie sprawiać problemy w codziennym użytkowaniu. Z ciekawą ofertą można zapoznać się choćby pod adresem https://sgklima.pl/wentylacja/. Sprawdzona ekipa montażowa sprawi, że rekuperacja będzie działać bez problemu przyczyniając się do zwiększenia komfortu w Twoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 12 =