Ogród i dom

Jak odnowić zniszczoną działkę?

Jak odnowić zniszczoną działkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Własna działka jest obiektem marzeń wielu osób zamieszkujących aglomeracje miejskie. Ludzie stłoczeni w za ciasnych mieszkaniach, fantazjują o kawałku zieleni, która byłaby tylko dla nich. Odpoczynek w cieniu, rozpościerających się nad głową gałęzi drzew, jest spełnieniem wyobrażeń o idealnym weekendzie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup takiej własnej przestrzeni, by zapewnić sobie przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzy, z dala od wielkomiejskiego tłumu i spalin. Zanim jednak przyjdzie pora na relaks, czasami trzeba poświęcić wiele czasu i energii, by przygotować działkę do rekreacji.

Wiele z nich dostępnych jest w sprzedaży w stanie idealnym, choć oczywiście wiąże się to z wyższą ceną zakupu. Inne są bardzo zaniedbane i wymagają odnowienia. Jak tego dokonać? Od jakich prac zacząć? Na początek konieczna będzie rekultywacja gruntów, zwłaszcza na terenach eksploatowanych przez przemysł lub działalność górniczo- hutniczą. Trzeba tam przywrócić ziemi właściwości biologiczne i chemiczne oraz posiać i posadzić rośliny oraz drzewa.

Wiele wysiłku w końcu się opłaci

Zanim zniszczona działka pokryje się świeżą trawą i kwitnącymi roślinami, trzeba oczyścić dokładnie grunt, konieczne może okazać się też usuwanie karp i drzew. Czasami nie można tego wykonać samodzielnie, ze względu na silne systemy korzenne. Wtedy trzeba użyć specjalnych narzędzi lub maszyn. Dopiero przygotowanie terenu, pozbycie się starych elementów, pozwala na sianie i sadzenia, a w dalszej kolejności odpoczynek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*