Biznes i marketing

Prowadzenie firmy – jak dbać o bezpieczeństwo pracowników?

Prowadzenie firmy – jak dbać o bezpieczeństwo pracowników?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązkiem każdego właściciela firmy jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania ich obowiązków. Jeśli pracodawca nie wdroży rozwiązań uregulowanych przepisami, może doprowadzić nieświadomie do wielu kłopotów. O czym zatem powinien pamiętać każdy szef? Bezpieczeństwo i zdrowie, to niezwykle ważne kwestie. Sprawdźmy więc, o co musi dbać każdy właściciel firmy.

Znajomość przepisów BHP to podstawa

Przepisy dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa są uregulowane w Kodeksie Pracy. Obowiązują niezależnie od tego, czy miejscem pracy jest budowa, sklep czy też zakład produkcyjny. Każdy pracodawca musi przeszkolić z nich swojego pracownika i dostosować panujące powszechnie reguły do miejsca pracy. Znaczenie ma także stan sprzętów, jak i urządzeń, które pracownik wykorzystuje podczas wykonywania swoich obowiązków.

Stosowanie środków ochrony indywidualnej jest istotne

Oprócz przeszkolenia pracownika pracodawca musi także zapewnić środki ochrony indywidualnej, natomiast pracownik musi używać ich podczas pracy. Zwykle największe znaczenie ma to chociażby na budowie, w magazynach czy różnego rodzaju warsztatach. Do wspomnianej ochrony zdrowia wykorzystuje się:

– kaski i hełmy ochronne,

– specjalistyczne rękawice oraz obuwie BHP,

– kombinezony, fartuchy albo ekrany ochronne,

– nauszniki lub wkładki douszne,

– osłony przeciwodpryskowe albo przyłbice spawalnicze,

– okulary ochronne, przeciwpyłowe lub gogle,

– aparaty oddechowe, maski czy też kaptury ochronne.

Jeżeli chcemy, aby wszystkie wymogi prawne zostały spełnione, to warto zainteresować się tym tematem. Gdy interesują nas szkolenia BHP Warszawa Mokotów to dzielnica, w której znajdziemy szereg spotkań o tej tematyce. Dzięki temu nasi pracownicy będą wiedzieli, jak się zachować w niecodziennych sytuacjach, a my spełnimy swój obowiązek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*