Technika i auto-moto

Jak przygotować telefon do sprzedaży?

Jak przygotować telefon do sprzedaży?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kupując telefon, zazwyczaj jesteśmy podekscytowani nowym modelem oraz jego możliwościami. Potrafimy nawet przez kilka dni bawić się i z radością o nim opowiadać znajomym. Po czasie jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że smartfon, którym cieszyliśmy się parę miesięcy lub rok temu, jest dla nas niewystarczający. Choć oczywiście zdarzają się osoby, które eksploatują sprzęt aż do jego całkowitego zepsucia się, to większość z nas ma ochotę po prostu wymienić swój model na nowszy. Jeśli poprzedni sprzęt jest jeszcze wciąż w dobrym stanie, wówczas warto rozważyć jego sprzedaż. Dzięki temu odzyskamy trochę gotówki zainwestowanej w telefon, a następnie będziemy mogli przeznaczyć ją na zakup kolejnego urządzenia. Czasami zdarza się także tak, że nasz smartfon posiada niewielkie uszkodzenia. Nierzadko wymiana szybki iPhone X lub baterii Samsung nie jest czymś, czym mamy czas się zajmować. Czasami nawet lekko przytarty bok może być dla nas wadą, która sprawia, że codzienne użytkowanie jest niezbyt komfortowe. Co zrobić, kiedy już podejmiemy już decyzję o sprzedaży sprzętu? Przede wszystkim odpowiednio przygotować telefon.

Kilka kroków, których nie można pominąć podczas sprzedaży telefonu

Jedną z najważniejszych czynności, które koniecznie należy wykonać przed sprzedażą telefonu, jest jego odpowiednie oczyszczenie. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby sprzęt nie miał na sobie żadnego brudu ani pyłu. Szczególną uwagę należy zwrócić na szybkę, ponieważ ten element smartfona jest najbardziej eksploatowany podczas użytkowania. Warto przetrzeć ją odpowiednią ściereczką, aby pozbyć się zabrudzeń i śladów po palcach. Niezwykle istotne jest także to, co telefon ma wewnątrz. Jeśli kupujący po otworzeniu klapki, pod którą znajduje się bateria, zastanie zanieczyszczenia, wówczas z pewnością nie będzie miał o nas dobrego zdania. Aby oczyścić trudno dostępne powierzchnie, warto w tym celu użyć małej szczoteczki o odpowiednim włosiu. Oddając swojego smartfona obcej osobie, nie można także zapomnieć o wyczyszczeniu pamięci telefonu. Zapewne ani sprzedający nie ma ochoty, aby ktoś oglądał jego prywatne zdjęcia, ani kupującego nie obchodzi to, w jaki sposób poprzedni właściciel spędzał wakacje. Warto podkreślić, że nierzadko w pamięci telefonu znajdują się takie informacje jak hasła do prywatnych kont, czy nawet aplikacje bankowe.

Zdecydowanie więc należy przyłożyć się do usunięcia wszystkich plików z urządzenia. Jeśli nasz telefon posiada jakiekolwiek wady, czasami dobrze jest je naprawić, zanim przekażemy sprzęt kupującemu. Dzięki temu możliwe stanie się uzyskanie większej kwoty ze sprzedaży naszego smartfona. Aby to zrobić, wystarczy udać się do odpowiedniego punktu, takiego jak np. https://iclinica.pl/. Pracujący tam specjaliści w stosunkowo krótkim czasie sprawią, że telefon uzyska większą wartość rynkową. Przystępując do sprzedaży, należy pamiętać o zrobieniu odpowiednich zdjęć przedmiotowi. Warto także bezwarunkowo poinformować kupującego o wszystkich wadach, jakie posiada urządzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*