Życie codzienne

Poranna pielęgnacja twarzy mężczyzn

Poranna pielęgnacja twarzy mężczyzn
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W drogeriach znajduje się wiele produktów do pielęgnacji nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. Jakie środki do twarzy powinno się wybrać? Poznaj kilka użytecznych produktów do twarzy, używaj ich i ciesz się cerą bez podrażnień oraz niedoskonałości.

O których kosmetykach warto pamiętać?

Co prawda ilość kosmetyków przeznaczonych dla męskiej części populacji jest zawężona, jednak nie oznacza to, że ich działanie jest mniej skuteczne. Każda poranna pielęgnacja męskiej twarzy powinna rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia skóry. W tym wypadku najlepiej użyć specjalnego żelu z mikrogranulkami, który nie tylko umyje twarz, ale i złuszczy naskórek. Dobry produkt nie wywoła uczucia ściągnięcia skóry ani jej wysuszenia, dlatego też warto znaleźć taki kosmetyk, który będzie dopasowany do posiadanego typu cery.

Kolejny, równie ważny krok, to tonizowanie. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy i usunięciu z niej nadmiaru sebum należy przywrócić jej naturalne pH. Jest to bardzo ważny etap pielęgnacyjny, który niestety bardzo często jest pomijany przez mężczyzn. Nasączenie wacika tonikiem i przetarcie nim twarzy jest naprawdę szybkie, a jednocześnie bardzo efektowne.

Do porannej pielęgnacji trzeba zaliczyć także nawilżanie. W tym przypadku należy sięgnąć po specjalne kremy do twarzy dla mężczyzn, które będą sprostać wymaganiom cery. Bardzo ważne jest dopasowanie produktu do potrzeb skóry, w zależności od tego, czy jest ona sucha, wrażliwa czy też tłusta. Kosmetyk warto dobrać też w zależności od aktualnej pory roku – latem sprawdzają się lekkie kremy nawilżające, które dobrze matują, natomiast zimą należy wybierać treściwe produkty, które ochronią twarz przed wpływem zimna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*