Życie codzienne

Jak spowolnić starzenie się skóry?

Jak spowolnić starzenie się skóry?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie kosmetyki

Starzenie to proces, którego nie da się zatrzymać. Można jednak postarać się znacząco go opóźnić i sprawić, by skóra wyglądała na młodszą. Aby to zrobić, trzeba stosować się do kilku zasad. Specjaliści zalecają codzienne oczyszczanie skóry za pomocą łagodnych środków myjących. Najlepiej czynność tę wykonywać rano i wieczorem. Na czystą skórę należy nakładać wysokiej jakości kremy nawilżające. Godne polecenia są produkty linii tibetan herbs, które zawierają wyciągi z ziół pochodzących z nieskazitelnie czystych terenów Tybetu.

Aktywne ekstrakty roślinne mają nie tylko właściwości nawilżające, ale i odmładzające. W celu spowolnienia procesu starzenia się skóry warto również raz w tygodniu wykonywać łagodne peelingi oczyszczające. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się peelingi enzymatyczne, które delikatnie rozpuszczają zrogowaciały naskórek.

Styl życia

Na tempo starzenia się skóry w dużym stopniu wpływa również styl życia. Żeby je opóźnić, trzeba pamiętać m.in. o regularnej aktywności fizycznej. Ruch poprawia przepływ krwi, przyspiesza więc usuwanie z organizmu produktów przemiany materii. Istotne znaczenie ma także dobór odpowiedniej diety. Zaleca się spożywanie produktów bogatych w przeciwutleniacze oraz kwasy omega-3 i omega-6. Antyoksydanty ochraniają kolagen, dzięki któremu skóra jest jędrna i elastyczna przez dłuższy czas.

Sekretem na młody wygląd jest również brak stresu oraz odpowiednio długi sen. Zarówno przewlekły stres, jak i niedobór snu to czynniki, które zdaniem specjalistów mogą przyspieszać efekty starzenia. Do tych czynników zaliczyć należą również używki, takie jak alkohol czy papierosy. Pozbycie się nałogów to jeden z najprostszych sposobów na spowolnienie starzenia się nie tylko skóry, ale i całego organizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*