Podnośnik koszowy – w jakich branżach się z niego korzysta?

Powietrzne platformy robocze (AWP), znane również jako podnośniki powietrzne, podnośniki nożycowe lub podnośniki z wysięgnikiem, są rodzajem podnośnika platformowego przeznaczonego do zastosowań budowlanych i konserwacyjnych. Mogą być używane do dostępu do trudno dostępnych miejsc, takich jak dachy i górne piętra budynków, ale są również używane w innych branżach.

Powietrzne platformy robocze są dostępne w różnych rozmiarach i mają różne możliwości. Niektóre modele mają wysuwane wysięgniki, które unoszą je nad ziemią; inne po prostu wykorzystują koła do poruszania się po powierzchni. Niektóre modele mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą joysticka.

Niektóre branże, które używają powietrznych platform roboczych obejmują:

Budownictwo 

Branża budowlana często wykorzystuje powietrzne platformy robocze do budowy wieżowców, mostów, zapór i innych dużych projektów, które wymagają wyniesienia pracowników ponad ziemię.

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej 

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej używają podnośników koszowych, gdy muszą naprawić linie energetyczne lub słupy telefoniczne. Pojazdy te mogą być również wykorzystywane do czyszczenia paneli słonecznych lub innych rodzajów urządzeń elektrycznych.

Straż pożarna

Strażacy czasami używają tych pojazdów do gaszenia pożarów, ponieważ zapewniają one bezpieczny sposób dotarcia do płomieni bez konieczności wchodzenia na drabiny lub schody.

Jeśli jesteś zainteresowany takim sprzętem, to podnośniki koszowe wynajem nie są drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 2 =