Opony do motocykla – dlaczego nie warto na nich oszczędzać?

Opony motocyklowe są ważnym elementem przy zakupie motocykla. Mają one ogromny wpływ na Twoje wrażenia z jazdy, a nawet niewielkie różnice w osiągach mogą sprawić ogromną różnicę w tym, jak bardzo cieszysz się swoim motocyklem.

Ale jeśli nie zadbasz o swoje opony, mogą one być ogromnym wydatkiem. Dlatego rozsądnie jest o nie dbać. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

Nie skąp na oponach motocyklowych 

Jeśli Twój motocykl przyszedł z tanimi oponami, wymień je na lepsze tak szybko, jak to możliwe. Tanie opony zużyją się szybciej niż dobre, co oznacza częstsze wymiany i więcej czasu spędzonego w sklepie na montażu nowych.

Zwracaj uwagę na głębokość bieżnika 

Jeśli nie jesteś pewien, jak głęboki powinien być Twój bieżnik, sprawdź to w Internecie lub zapytaj w lokalnym sklepie rowerowym – pamiętaj, aby zrobić to przed zakupem nowych opon!

Wybierz markę opon, która odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi 

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych marek, ale różnią się one pod względem jakości i ceny. Przed zakupem czegokolwiek innego warto znaleźć coś, co będzie pasowało do Twojego stylu jazdy, budżetu i ogólnych preferencji.

Zawsze regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach

Jeśli opona straci ciśnienie podczas jazdy po drodze lub na postoju do dopompuj ją.

Jeśli chcesz kupić odpowiednie do swojego motocykla, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.stolmot.com/WSK-175-c43.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =