Zdrowie i medycyna

Na co wpływ może mieć wysokie ciśnienie?

Na co wpływ może mieć wysokie ciśnienie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Długotrwałe i nieleczone nadciśnienie powoduje nieodwracalne zmiany i jest przyczyną wielu groźnych powikłań. Zbyt wysokie może stać się odpowiedzialne za przerwanie naczyń, a w konsekwencji spowodować wewnętrzne krwawienie. Jeśli taka sytuacja ma miejsce w obrębie mózgu, to mówimy o udarze krwotocznym. W żyłach pacjentów z nadciśnieniem tętniczym krwi, często występują skrzepy, które mogą być bezpośrednią przyczyną zablokowania naczyń. Kiedy skrzep blokuje tętnicę doprowadzająca krew do serca, może stać się  przyczyną zawału mięśnia sercowego, a w mózgu- udaru niedokrwiennego.

W pierwszym wypadku konieczna będzie wizyta u lekarza, jakim jest kardiolog prywatnie Kraków posiada wielu takich specjalistów, więc umówienie wizyty nie powoduje większych problemów. Zaniedbanie leczenia ma znacznie gorsze konsekwencje. Kolejnym skutkiem wysokiego ciśnienia może być zgorzel, czyli martwica kończyn. Problemy mogą również dotyczyć układu moczowego, w którym może dojść do uszkodzenia lub obumarcia nerek.W ten sposób konieczne będą dializy albo przeszczep.

Podstawą jest leczenie

Nadciśnienie może również spowodować nieodwracalne zmiany w narządzie wzroku, doprowadzając do jego utraty. Aby temu zapobiec warto udać się do lekarza, którym jest okulista Kraków obfituje w takich specjalistów. Wysokie ciśnienie krwi wpływa również na ryzyko zawału serca, udar, niewydolność nerek oraz wiele innych, groźnych powikłań zdrowotnych. Problem staje się coraz częstszy i bardziej naglący. Liczba zachorowań i powikłań wciąż rośnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*