Ogród i dom

Moskitiery okienne czy rolety – co wybrać

Moskitiery okienne czy rolety – co wybrać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno moskitiery okienne, jak i rolety posiadają inne właściwości działania. Te pierwsze nie dają ochrony przed światłem słonecznym, ale za to blokują przedostanie się do wewnątrz budynku jakichkolwiek owadów. Można je montować na sezon lub na cały rok. Z kolei rolety, przytwierdzane są do okien i służyć mają jako szczelne zabezpieczenie przed promieniami słońca i idealnie się w tym zadaniu sprawdzają. Jednak, co zrobić, gdy zależy nam na posiadaniu jednej i drugiej opcji?

Jaki wybór będzie lepszym rozwiązaniem?

Moskitiery okienne są najlepszym sposobem na pozbycie się komarów i innych owadów. Co ważne, zamontować je można w oknach standardowych, jak i dachowych, a proces montażu nie należy do skomplikowanych. Najczęściej produkty te posiadają już określone wymiary, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć indywidualne zamówienie – na przykład, gdy nasze okno nie posiada typowych wymiarów. Ramy moskitier dostępne są w białych odcieniach, brązowych imitujących drewno oraz innych.

W zależności od rodzaju moskitiery okiennej przymocować ją możemy przy pomocy samoprzylepnych rzepów – co pozwoli na jej szybki demontaż lub przemieszczenie – czy też na magnesy. Jeśli chcemy pozostawić moskitierę na stałe najlepiej przymocować ją za pomocą specjalistycznych śrub i wkrętów.
Co ciekawe, rolety z moskitierami mogą zostać połączone. Jednak w tym przypadku istotne jest to, aby nie dotykały siebie nawzajem i nie blokowały działania. Najlepsze w takim połączeniu okażą się rolety plisy – zajmują mało miejsca, a także są bardzo mobilne jeśli chodzi o poruszanie nimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*